חדש בבלוג

חומוס עילאי למרגלות התבור

בימים כתיקונם מאיה חושבת שלא צריך להתפייט יותר מדי על חומוס, אבל במקרה הספציפי הזה היא פשוט נאלצה לצלם ולשלוח לנו כמה מילים. אם אתם מגיעים לכנרת, לגליל – או למעשה, כל מקום צפונית לנתניה – שווה ביקור

מאיה אילת

מסעדת הר תבור (חומוס אבו ג׳מאל)
כתובת: בכניסה לכפר כמא, ליד תחנת דלק סונול
שעות פתיחה: כל ימות השבוע 9-23:00
טלפון: 04-6760898 / 052-6003977
אבו ג'מאל בפייסבוק

ברחנו מהעיר ללילה בצימר. בדרך, ליד התבור, גיא נזכר בחומוס של אבו ג'מאל שהכיר מימיו כחובב מצנחי רחיפה. ברור שנסענו לשם.

טכנית, השם הוא "מסעדת הר תבור". זה מקום רחב ידיים ומטופח, מוקף עצים ועם חצר גדולה ונוף להר תבור. הגענו בחודש הרמדאן, בשעת אחר-צהריים, וצוות המקום נראה דרוך לקראת מבול הרעבים של הערב – ובכל זאת מצא זמן לארח אותנו בחמימות ובחיוך.

החומוס של אבו ג'מאל, מסעדת הר תבור

יש הרבה אוכל אצל אבו ג'מאל, אבל אנחנו הגענו בשביל החומוס, שממילא מגיע במנה גדולה ועם פיתות וחמוצים. לא צריך הרבה יותר – אבל ליתר ביטחון לקחנו גם עלי גפן, כרובית מטוגנת וסלט קצוץ.

זה המקום לומר שלמרות שאני מתה על חומוס, אני לא נוטה לשבת ולדפוק צלחת שלמה. זו יציקה שמענישה כמה ימים, אם אתם מבינים מה אני מתכוונת. ווינק ווינק. אבל החומוס הזה מדהים. קשה להפסיק לאכול אותו.

מה מדהים? קודם כל המרקם החלק (כנראה ששמים הרבה טחינה, לא מבינה בזה). וגם הטעם, שהצליח לגרום לי לחוש שאני לא צריכה קינוח – זה כמעט קינוח בעצמו. לא חשתי ככה עם אף אוכל קודם.

הר תבור, הנוף מאבו ג'מאל

אחרי האוכל, ישבנו בחוץ עם הקפה והבקלאווה, מול התבור. השירות המשיך להיות מעולה (הביאו את המאפרה עוד לפני שצייצנו ברגע שראו שהוצאתי טבק מהתיק).

ו… זה המקום שבו שוקי ציפה ממני לכתוב משהו פיוטי, אבל האמת היא שהורדנו את הקפה, עישנו סיגריה, תקענו את הבקלוואה, וקמנו קצת כבדים ודידינו לאוטו. ליד הרכב עצרנו לשחק עם תרנגולת ביתית קטנה, שמשום מה הייתה מחוץ ללול הקטן שהם מחזיקים ליד החומוסיה.

בקיצור: חומוס עילאי, שירות מעולה, נוף לתבור. אל תחשבו פעמיים.

7 תגובות על חומוס עילאי למרגלות התבור

 1. הצילום טוב (מזלג לפרופורציה, זווית וכו') אבל הכתיבה מאוד מצומצמת ותמציתית.

 2. ״לדפוק״ צלחת חומוס?
  ״לתקוע״ בקלאווה?
  ״להוריד״ קפה?
  זאת רמה ירודה של כתיבה. חבל. כי החומוס דווקא נשמע טעים.

 3. וכמה עולה התענוג?

 4. אם לשפוט על פי התמונה, נראה כמו חומוס מסעדות

 5. תומר – אם אתה מתכוון לחומוס סמיך עם הרבה טחינה, אז כן.

  תמיר – יש לינק לתפריט ושם יש גם מחירים.

  אילי – בבלוג הזה אנחנו נותנים ביטוי לכל מיני כותבים ולכל מיני סגנונות כתיבה. אנחנו לא משתייכים לאסכולה הדיאכרונית וכן מאמינים שיש זכות קיום גם לסלנג ומשלבי לשון מודרניים. מקווה שלפחות הדקדוק, האיות והפיסוק מקובלים עליך.

 6. נהדר. אני שמח לשמוע על חומוסיות חדשות,הייתי בכפר קמא בפנצ'ריה שווה חבל שלא ידעתי אז על החומוס 🙂

 7. הלכנו בעקבות הפוסט בדרך לצפת. החומוס היה באמת נפלא, גם הכרובית המטוגנת והחציל טעימים מאוד. כמה הערות: התפריט שלמעלה לא מעודכן – שילמנו 30 ש"ח לחומוס פטריות, 26 ש"ח לחומוס פול (הפול לא היה מוצלח – היה מלוח מדי) ו-10 ש"ח לכל סלט. בסוף הוגש לנו קפה מעולה ובקלוואה קטנה על חשבון הבית. בסך הכל חומוס טוב אבל לא בשביל להגיע במיוחד אלא על הדרך.

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*