חדש בבלוג

חומוס עם סאלוף כשר לפסח

טכנית, לא מדובר בסאלוף אלא במצה שמורה תימנית, שמזכירה בטעם ובמרקם לאפה למרות שהיא לגמרי כשרה לפסח. חומוס אבו דאבי מתל-אביב היא הראשונה להציע את הפלא לצד מנת חומוס. 

פסח הוא חג מאתגר, אפילו למי שלא שומרים כשרות ובטח למי שכן (ואגב, הרבה יותר אנשים מקפידים בכשרות לפסח מאשר בכשרות רגילה).

לאכול חומוס בלי פיתה זה לא לעניין כמעט כמו לאכול חומוס עם מצה, שזה ממש לא לעניין. אפשר, כמובן, לאכול מסבחה (עם מזלג, כמו מקצוענים) אבל גם זה נמאס בשלב כלשהו, ולא תמיד פותר את ה-crave.

בשנים האחרונות החלו להופיע בבתי האוכל הכשרים לאפות כשרות לפסח. בימים טובים הן רק קצת גרועות יותר (יש להן טעם ומרקם של קרטון ישן) מהלחמניות הכשרות לפסח שנמכרות כיום במכולות ובסופרים (להן יש טעם ומרקם של ספוג רחצה).

חומוס עם מצה תימנית באבו דאבי

מנת חומוס עם מצה שמורה תימנית בחומוס אבו דאבי. כמו לאפה כשרה לפסח, אבל טעים.

הפתרון: מצות תימניות

לפני כמה שנים העלינו כאן את הרעיון להשתמש במצה שמורה תימנית כתחליף לפיתות. מדובר במוצר שונה מאד מהמצה האירופאית שכולנו מכירים – לא מדובר בדיקט צונן וחסר חיים אלא בסוג של לאפה, דחוסה אך גמישה. משהו שאפשר ממש לנגב איתו…

המצות התימניות קשות להשגה ויקרות (לדוגמא, את "מצות אבותינו" אפשר לקנות בבני-ברק תמורת 85 ש"ח לחבילה ובה 6 יחידות). יודעי החן מצטיידים בהן כשהן טריות ערב החג, ובמהלך חול המועד הן מאוחסנות בהקפאה ומופשרות רק לפני האכילה. בקיצור: זה לא פתרון אידיאלי, אבל גם כך הן טעימות יותר מכל לאפה כשרה לפסח.

חומוס מנוגב במצה תימנית

זה אמיתי – אפשר ממש לנגב איתה את החומוס.

עבר זמן, אבל לכבוד הפסח הנוכחי החליטו בחומוס אבו דאבי התל-אביבית להרים את הכפפה, ומאפשרים ללקוחות להזמין את החומוס שלהם, לפי בחירתם, לא רק עם פיתה או מצה אלא גם עם מצה תימנית.

הם מגישים את המצה התימנית כשהיא צלויה קלות, פריכה מבחוץ ורכה מבפנים ומאד מזכירה סאלוף תימני חם. התוספת למחיר (נכון לעכשיו 5 ש"ח) אומרת כנראה שהם לא ממש ירוויחו על מנה שתאכל עם המצה התימנית, אז תניחו שהמלאי מוגבל ומהרו לנסות את הפלא.

תמונת תקריב על מצה שמורה תימנית

תמונת תקריב על מצה שמורה תימנית. הקליקו להגדלה!

5 תגובות על חומוס עם סאלוף כשר לפסח

  1. לא ניסתי, אבל אני ממש רוצה לנסות לאכול חומוס עם מצבריי. נראה לי שילוב מעולה.

  2. נראה אש.
    לא שיש לי משהו נגד פיתות, כל השנה או בפסח, אבל נחמד לגוון לפעמים.

  3. יש למישהו מתכון למצה תימנית?

  4. אני מבין שכל השנה יש לו תעודת כשרות… איפה החומוסיה הזאת בדיוק?

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*