חדש בבלוג

סיור חומוסיות עצמאי בירושלים עם שירות goBeeTravel

השירות החדש של BeeTravel ילווה אתכם בחומוסיות של העיר העתיקה (ויעדים נוספים בארץ), עם הסברים ומידע שימושי, סיפורים והמלצות מפיו של מדריך הטיולים דורון יושע. כמו סיור מודרך אבל בלי הקבוצה על הראש. הצצתי ונפגעתי – אני כבר לא יכול לחכות להגיע שוב לירושלים העתיקה.

אני מניח שרוב קוראי הבלוג מכירים את דורון יושע משלל כתבות הטלוויזיה בהן רואיין. לטובת מי שהחמיץ או זקוק לרענון – יושע הוא מורה דרך ומדריך טיולים שמתמחה בין השאר בהדרכת סיורים בירושלים. כבר למעלה מעשור שהוא עורך סיורי חומוסיות בעיר העתיקה ובמזרח העיר.

כשלעצמי, כשאני כבר מגיע לירושלים זה לרוב בענייני עבודה או למפגש משפחתי, ולמרות שכבר מזמן אני רוצה להצטרף לאחד הסיורים של יושע, זה עוד לא קרה. לכן שמחתי לגלות שיש לו גם גירסה דיגיטלית.

סיור חומוסיות בירושלים, סיור קולינרי בעיר העתיקה (99 ש"ח, כאן) הוא "סיור וירטואלי עצמאי" במתכונת דומה פחות או יותר לסיורי החומוסיות ה"רגילים" של יושע.

הוא כולל 9 תחנות קולינריות בעיר העתיקה, בהן כמה חומוסיות ידועות וכמה פחות ידועות וגם מפעל טחינה וקבביה מיוחדת. התחנה האחרונה כוללת את אכילת הכנאפה המפורסמת של ג'עפר (מסורת ידועה של העולים לרגל). לכל תחנה כזו מוקדשים טקסט הסבר, תמונות, הקלטות בסגנון Audio Guides, ולרוב גם סרטונים בהם יושע נותן קצת רקע. יש גם סיפורים והסברים, מפות ומידע חיוני כמו כתובות, שעות פעילות, דרכי הגעה וכן הלאה.

טיול חומוסיות וירטואלי עם דורון יושע

טיול חומוסיות עצמאי עם דורון יושע. ילווה אתכם בסמארטפון ברחובות העיר העתיקה. הקליקו להגדלה

הסיור הוירטואלי הזה, חלק מיזמה חדשה בשם goBeeTravel, נועד ללוות אתכם בסיור פיזי, ולמלא תפקיד דומה לזה של מדריך הטיולים. ממש כמו ה-Audio Guides שיש במוזיאונים, אבל עם הרבה יותר מאודיו. הרעיון פשוט והוא יושם בצורה פשוטה, ומצד שני – זה באמת מבריק. ולמרות שהרעיון נהגה הרבה לפני הקורונה, ברור שהיזמה הזו לא יכולה הייתה להגיע בזמן טוב יותר בהיסטוריה.

מלבד סיור החומוסיות של יושע ישנם בשלב זה עוד 15 סיורים (עוד 8 נוספים עומדים לעלות ועוד רבים בדרך) רובם בתל-אביב ובירושלים, שמתומחרים ב-25-129 ש"ח (יש מבצעים). סיור החומוסיות עולה 99 ש"ח. כמה ממדריכי הטיולים האחרים נראים אנשים מאד מעניינים (גם עליהם אפשר לקרוא באתר). יש גם סלב – גיל חובב, שמככב בסיורים בשוק הכרמל ושוק לוינסקי (בהמשך יהיו גם שוק התקווה ומחנה יהודה).

BeeTravel GO. בשלב ראשון יש 15 טיולים

BeeTravel GO. בשלב ראשון יש טיולים וסיורים ב-15 יעדים. בהמשך יהיו עוד.

אגב, לא כל הסיורים של goBeeTravel קשורים לאוכל. יש גם סיור בשכונות חרדיות (ירושלים), סיור בעקבות נשים בתל-אביב, טיול עצמאי בגבול הצפון, סיור אמנות בדרום תל-אביב, ועוד כהנה וכהנה. אלו רק הסנוניות – הכוונה היא להגיע ליעדים נוספים ברחבי הארץ וליצור סיורים וטיולים בנושאים נוספים.

הטיולים המודרכים הוירטואליים של BeeTravel GO

הטיולים המודרכים הוירטואליים של BeeTravel GO. הקליקו להגדלה

השירות של BeeTravel מבוסס דפדפן ולא דורש התקנה של אפליקציה. תהליך הרישום מהיר והממשק אינטואיטיבי וידידותי בד"כ. יש מה לשפר, אבל מה שיש כבר מושקע, מפתיע וכייפי.

אני לא יודע מתי הפעם הבאה שאגיע לעיר העתיקה בירושלים, אבל די ברור מה יהיה פתוח אצלי בסמארטפון כשזה יקרה.

רוצים לספר לנו על עוד יוזמות ועסקים קטנים שקשורים לחומוס ופלאפל? אפשר לעשות את זה בתגובות או בטופס יצירת הקשר.

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*