חדש בבלוג

בקרוב: מדריך החומוסיות הגדול

"מדריך החומוס הגדול", שכתיבתו מסתיימת ממש בימים אלה, יכלול ביקורות והמלצות על עשרות חומוסיות. כדי להוציאו לאור פתחו היוצרים בקמפיין מימון-המון ואנחנו כאן כדי להפציר בכם להשתתף.

כל חובב חומוס רציני מכיר את תופעת הלוואי (הנעימה אך לעיתים מעט מאתגרת) הזו: מדי פעם, ולעיתים אפילו בכל יום, פונים אליך אנשים שאתה מכיר (ולפעמים כאלה שלא כ"כ) ומבקשים המלצה על חומוסייה טובה במקום ישוב אליו נקלעו במסגרת טיול, נסיעת עבודה וכו'.

כשלעצמי, אני תמיד משתדל לענות מהר ולעניין ובסבלנות ולתת יותר מאופציה אחת. אבל לפעמים אני לא מספיק לענות בזמן ולפעמים קורה, לא עלינו, שעד שאני מספיק לענות השואל או השואלת כבר מתיישבים לאכול במקום "הלא נכון".

עבורי, זו הייתה אחת הסיבות להקים בלוג על חומוס.

עבור ארז טיקולסקר, רן עצמון ועירן שושני ז"ל זו הייתה סיבה לצאת למסע טעימות וצילומים ולהפוך אותו לספר.

פרוייקט ההדסטארט של מדריך החומוסיות הגדול

עשרות חומוסיות, מרמת הגולן ועד באר שבע

אני תמיד שמח לקבל המלצות על חומוסיות, במיוחד כשהן שמלוות בתמונות טובות. מהבחינה הזו, אחד האנשים שהכי משמחים אותי הוא ארז טיקולסקר שפרופיל הפייסבוק שלו מתעדכן תכופות בהמלצות כאלו.

כל אחד ומה שהוא אוהב, כידוע, ועל השאלה איזה חומוס טוב יותר ועד כמה אפשר להתווכח בלי סוף, אבל על רבות מההמלצות של טיקולסקר אני חותם בשתי ידיים – ומדי פעם אני גם קורא אצלו על חומוסיות שלא הכרתי, שזה כמובן החלק הכי מעניין.

בקיצור – גם אם ארז לבדו היה חתום על הספר יש להניח שהייתי קונה אותו, ובפועל הוא רק אחד משלושה. השלושה, כל אחד מהם חומוסאי ותיק ומנוסה בפני עצמו, חרשו את הארץ מרמת הגולן ועד באר שבע ובסך-הכל ביקרו וכתבו על כ-70 חומוסיות נבחרות.

מותו הפתאומי של שושני רגע לפני סיום המסע, הפך את הספר הזה גם לפרויקט הנצחה.

אתמול עלה לאוויר קמפיין הדסטארט שמטרתו לגייס את הסכום הדרוש לעיצובו, עריכתו והדפסתו של הספר. כמובן שמיהרתי לרכוש לעצמי עותק ואני ממליץ גם לכם לעשות כמוני. הרי ממילא סביר שתקנו אותו לכשיודפס אז למה לא להרגיש שיש לכם חלק בפרויקט חשוב כזה.

לפרוייקט ההדסטארט של מדריך החומוסיות הגדול

2 תגובות על בקרוב: מדריך החומוסיות הגדול

  1. תודה מקרב לב שוקי.

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*