חדש בבלוג

פלורנטין: פלאפל השכונה

בין הפאבים האפלים והמסעדות האופנתיות של פלורנטין, פלאפל השכונה הוא נקודת אור חמה ופריכה עם הרבה טחינה. כשתנגסו בכדורים הלוהטים יעלו בכם זכרונות ילדות נוגים.

פלאפל השכונה
ויטל 2, פלורנטין

ויטל 2 זו לא בדיוק כתובת של בית, אלא יותר כתובת של בלוק – זה שמהצד האחד שלו נמצא חומוס בית-לחם ומהשני שמעיה חומוס-בר. ביניהם, נמצאות כמו מהאטרקציות התיירותיות של השכונה – אי אלו פאבים אפלים ומסעדות אופנתיות (כנראה), שמושכים אליהם בני תשחורת חובבי-התגודדות.

פלאפל השכונה, מבט מקרוב.

באמצע כל הטררם הזה עומדים עזרא והפלאפל שלו, 10 ש"ח כולל טרופית (!), כמו פיסת מציאות שנתלשה משנות השמונים ונזרקה באמצע עידן הפלאפל האורגני בארבעה צבעים בפיתה מקמח מלא. עזרא, פדחתו בוהקת, נמצא בעיקר אחר-הצהריים ובערב (המקום פתוח מהבוקר ועד אחר-חצות). אם הגעת והוא שם, אל תהססו: בקשו "הכל".

פלאפל השכונה, ויטל פלורנטיןעזרא ימרח לכם ביד זריזה מעט חומוס, יתבל בקצת מהסחוג הירוק העדין, יוסיף כף נאה של אריסה, סלט, כרוב חמוץ וכרוב כבוש, קצת פטרוזיליה, את הקציצות הלוהטות שטיגן במיוחד בשבילכם, וכמובן – טחינה על הכל.

המנה המהונדסת במהירות ובמיומנות היא מעשה אמן, בנויה לתלפיות ובניגוד לחששם של רבים – מסתבר – לא חריפה מדי. הכל במידה. אז כן, אתם יכולים להשתפן ולבקש בלי זה ובלי ההוא, אבל אם אתם יודעים מה טוב בשבילכם אתם תלכו על הדבר האמיתי, עם הרבה טחינה.

פלאפל השכונה, מבפניםיש בפלאפל השכונה גם קבב ושניצל, סטייק פרגית, קציצות וקובה בורגול – בפיתה או בצלחת עם תוספת אם אתם מגיעים בצהריים. הכל (מה שטעמתי) פשוט וטעים אבל אין ספק שהפלאפל הוא גולת הכותרת.

הקציצות פריכות ואווריריות, צבועות חום עמוק בחוץ וירוק בפנים. האריסה – אמו הרוחנית של "החריף" – עשויה היטב ומעניקה חמיצות חרפרפה של פלפלים אדומים. יופי של מנה.

6 תגובות על פלורנטין: פלאפל השכונה

 1. Abbu Rani Fan Club Band
  4 ביוני 2009 ב-14:15 //

  עברתי שם כמה פעמים, היה נראה כל כך מוזר שהשתפנתי. בפעם הבאה לא אשתפן

 2. מודי תולשששש
  6 ביוני 2009 ב-15:47 //

  אכלתי שם פעמים, ובשתיהן לא היה טעים.

 3. איזה קטע. גרתי בפלורנטין יותר משנה ומעולם לא אכלתי שם. בעצם, לא נראה לי שהוא היה שם תמיד. או שכן? בכל מקרה, אגש לבדוק את הסוגייה כבר השבוע. רוצה להצטרף? 🙂

 4. תרימי טלפון כשתגיעי לשכונה. אם יסתדר – סבבה.

 5. מכירה את אמא שלי??
  9 ביוני 2009 ב-17:40 //

  אפשר לבקש "קובה בורגול" בלי להרגיש בהמתי?

 6. אני ראשון!!1
  15 ביוני 2009 ב-21:18 //

  ואת הכי חשוב שכחת – איך הייתה הטרופית?

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*