חדש בבלוג

אבו אדהם בגין, אבל בלי בשר

כל קוץ הוא פרח במדבר החומוס החדש שנוצר שבין מגדלי לוינשטיין, רוזנשטיין ושאר השטיין של דרך פתח-תקווה (שלא קיימת). אבל האמת היא שהחומוס של אבו אדהם, לפחות בסניף בגין, הוא יותר מסביר – גם בלי שמוסיפים לו בשר.

אבו אדהם
דרך מנחם בגין 29, תל-אביב
א-ה 10-22:00, ו-ש 10-20:00
03-7879995

עדכון: המקום נסגר ):

עם סגירת מסעדת קלבוני הסמוכה (כנראה), סניף מנחם בגין של אבו אדהם הפך, דה-פקטו, לחומוסייה היחידה באזור. מיטיבי לכת יכולים לצעוד לאחת מהחומוסיות של יהודה הלוי או למשה ברחוב המסגר, ויש טענה כזו שגם החומוס של מפגש הסטייק, במורד הרחוב, מפתיע לטובה (למרות שלא בטוח שמחזיק ארוחה). בכל אופן: לא חייבים.

מנת הבית באבו אדהם בגין היא חומוס-בשר, וזה בניגוד לא מקרי לסניף קרליבך שנפתח מלכתחילה כבית אוכל צמחוני ונשאר כזה, אם אינני טועה, עד היום. אני לא חסיד גדול של חומוס עם בשר וגם נראה לי שחבל להרוס חומוס גלילי אוורירי ביציקת בקר טחון שטובלת בשמן. לקחתי חומוס גרגרים. היה לא רע.

אבו אדהם מנחם בגין
או שהחומוס של סניפי אבו אדהם התל-אביביים השתפר או שסניף מנחם בגין טוב יותר מזה של קרליבך, בכל אופן – כשאכלתי שם היום בסך-הכל הופתעתי לטובה. האבו-אדהמיה הספציפית הזו לא כל-כך מצליחה לשחזר את האווירה החמימה שאפיינה את סניף קרליבך (לפחות) בראשית דרכו. מצד שני, היא מצליחה לשחזר את הטעם של אבו אדהם המקורי, מכפר יאסיף, במידה גבוהה יחסית של דיוק.

החומוס, למרות הארומה הקלה של (כנראה) סודה לשתייה, היה טעים ובמרקם נכון. הגיע לשולחן עם זיתים, מלפפון חמוץ, פיתות עסיסיות והרבה מאד פטרוזיליה – שזה סבבה מבחינתי. לא הציעו לי תוספת אבל הציעו קפה על חשבון הבית (כך שמשהו מהרוח האבו-אדהמית נשאר), לא פורץ דרך אבל נסבל ברובו.

גם השירות היה סביר בהחלט, שזה לא מובן מאליו. למעשה, אחת הסיבות שלי לבקר במקום הייתה טענה של אחד מקוראי הבלוג שקיבל במקום שירות גרוע במיוחד. אולי הוא נפל על יום רע ואולי אני נפלתי על יום טוב. בכל אופן, אני עלול לאכול במקום הזה שוב ואז אולי נדע.

עוד סיבה לאכול באבו אדהם בגין, הייתה שזו – אם אינני טועה – החומוסיה האחרונה מאלו שכיכבו בתחקיר כלבוטק, בעקבותיו בעליה תבעו את הפקת התוכנית. מכיוון שכמה מהחומוסיות הכי אהובות עליי בעולם כיכבו בתחקיר הזה, הגעתי למסקנה שסולידריות – לא נידוי – היא התגובה הנכונה. אני מנחש שלבעלי אבו אדהם נגרם לא רק חסרון כיס אלא גם הרבה כאב לב, ואני מאמין שלכל חומוסאי מגיעה לפחות הזדמנות שנייה.

9 תגובות על אבו אדהם בגין, אבל בלי בשר

 1. בזמן האחרון החומוס של אבו אדהם קרליבך אכן השתפר.גם הקהל שב לפקוד את המקום והתורים שוב ארוכים.יהודה תמיד נמצא וכנראה שהוא מקפיד יותר.
  אבל אליה וקוץ בה…המשוושה המפורסמת כבר לא מוכנה על המקום לפי דרישה,אלא מוכנה בפיילה מראש ובהחלט מרגישים זאת בטעם .תמיד מציעים לי תוספת.דרך אגב נפתחה לידו חומוסייה חדשה אבו ג'מיל(יותר לכיוון פור שף)
  היום אכלתי באבו חסן ….החלטתי לבדוק שוב את המקום לאחר שנים.בשעה 11 וחצי המסעדה די ריקה(ביהודה הימית).הזמנתי לראשונה בחיי משולשת.ובכן:
  החומוס בינוני,הפול די חסר טעם ויחוד,המסבחה טובה!זוהי מנה שהסך הכל גדול מסכום חלקיו,כי ההרגשה הסופית לא רעה.גם המנה היתה נדיבה יותר ממה שאני זוכר בעבר.שוב המנה בסדר אבל לא מצדיקה את הבאז שיש סביב המסעדה.ואסיים בהמלצה העדכנית שלי ושלא השתנתה בינתיים:מנת חומוס פול בחומוס חסוני דרך בין צבי פינת שלבים.

 2. Abbu Rani Fan Club Band
  2 בספטמבר 2009 ב-07:28 //

  תמיר – בפעם האחרונה שאכלתי משאושה באדהם-קרליבך הבחור דווקא כן הכין לי אותה על המקום, אם כי זה היה לקראת סוף היום ויכול להיות פשוט נגמרה הפיילה שעליה אתה מדבר.

  גם אני הבחנתי בג'מילי הלז, והמקום ייבחן בקרוב

 3. לפני כמה חודשים אכלתי בפעם הראשונה באבו אדהם בגין ואני חייב לומר שזה היה החומוס הכי גרוע בחיי: משחתי, תפל ומגעיל.
  ומה שהיה מצחיק (או עצוב) זה שחברים שאכלו איתי ואוהבים את החומוס אמרו שזה מנה רגילה בהחלט עם הטעם והמרקם הרגילים של אבו אדהם.
  אז אולי זה רק אני והטעם העכואי שלי, אבל קשה לי מאוד לחשוב על לחזור לשם.

  ולמה סוגרים את כלבוני? חבל, דווקא אכלתי שם די הרבה.

 4. לא אוכל בחומוסיה שמגישה בשר!!!
  פעם אבו אדהם בת"א היה מקום טוב. עם אידיאלים. ואז גם החומוס יצא טוב יותר. באהבה טהורה (ואני לא היפי!)
  אבל עכשיו שהם מחזיקים חיות מתות שם… מה אני אגיד לכם. לא נעים להתקרב. גם אם החומוס יכול להיות טוב. זה כמו לאכול ארוחה טובה במכון לשטיפת גופות. לא נעים…

  בזמנו הכנתי סרט על החומוס של אבו-אדהם בת"א. כשהוא היה מקום מגניב. צפו, ותגלו את הסוד:
  http://www.animal-tv.org/n0-cms/category/Vegan/21

 5. אז תאכל בסניף קרליבך…אין שם בשר והחומוס אותו דבר….או שאתה לא מת על חומוס וניצלת במה לפרוש את משנתך הצמחונית…תאמת!

 6. האמת…
  במה זאת במה. ואם כבר אפשר להזכיר את הנושא, אז למה לא.
  אבל להגיד לי משהו כמו "לא מת על חומוס…" בואנה, זה הכי לא הגיוני שיש! חומוס מרכיב את החלק העיקרי בארוחות שלי. אני מת על חומוס. זאת סיבה לחיות…!
  ולגבי הסניף בקרליבך… הייתי לקוח קבוע שם מהיום הראשון שלהם (כמעט) עד ליום בו הם פתחו את הסניף המדמם. אהבתי את החומוס, ואהבתי את האנשים שעבדו שם וניהלו אותו. אחד מהם היה גל עילם. איש מקסים (שגם מחזיק בקעקוע על הכתף שלו "Meat Is Murder" ) שהסכים להתראיין לכתבה שעשעתי לחומוס שכ"כ אהבתי. אבל ברגע שהם החליטו להוסיף בשר לתפריט, גל עזב, וגם אני. ולא חשוב שבסניף בקרליבך הם לא מוכרים בשר. הם פשוט קילקלו את השם ואת האווירה.
  (לימים, מאז שעזב, גל עילם פתח את אבו-דאבי בקינג ג'ורג', חומוס לא פחות טוב).

 7. גל לא עזב בגלל הסניף הבשרי.הוא עזב הרבה לפני כן בגלל חילוקי דעות עם יהודה .גל ריחף בעסק ,לקח חופשות של חודשים ,עד שהבינו כי עדיף להפרד.אישית אני לא אוכל בסניף הבשרי בלי קשר לצמחונות טבעונות.תכלס תאכל אצל אבו דאבי ושחרר אותנו ממנטרות שחוקות.קבל קישור
  http://food.walla.co.il/?w=/901/1010565

 8. תמיר, דניאל – אני מבקש.

  דניאל – אני מכבד את ההשקפה שלך ומבין ללבך. למרות שאני עצמי אינני צמחוני אני לא נוהג לאכול חומוס עם בשר. מצד שני, אני לא בטוח שזו הדרך לעשות נפשות למה שאתה מאמין.

  תמיר – למה להעלות מהאוב מריבות ישנות? היו בוודאי דברים שנאמרו מתוך כעס וללא ספק גם היו אנשים שרצו לסכסך. הרבה דברים קרו מאז. הלוואי שגם אלה וגם אלה יצליחו ושהחומוס יהיה כל-כך טעים שאנשים יאכלו אותו גם בלי בשר.

 9. הורה,הורה
  חומוסיה חדשה,במקום קודמת שהייתה בעצמה טובה.
  מדובר ב"חומוסית אבו-איברהים" אשר נפתחה השבוע במקום "שרים הירדני" ברחוב מקווה-ישראל 4,תל-אביב [טל'6853239 ]
  בחור צעיר,בן למשפ' חומוסאים מרמלה [מתחם חליל ]אשר החליט לנסות את מזלו,ולדעתי אינו זקוק להרבה מזל,כיוון שהוא מוכשר ומשקיען.
  טעמתי:חומוס,פול,שקשוקה ו…פלאפל,כולם מצויינים,גם הפלאפל,שהוא נקודת התורפה של הרבה חומוסיות טובות.
  לכו חברים,אימרו לו שיעקב "העורך-דין"שלח אתכם והראו לו שאתם יודעים להבחין ב"דבר האמיתי" בתיאבון.
  נ.ב. גם הפיתות מהסוג הטוב,הבשרני.

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*