חדש בבלוג

אבו אדהם ושאר החומוסיות על הפלאנטה

מערכת חומוס להמונים שמה לעצמה למטרה, למין יומו הראשון של הבלוג הזה, להגיע לכל חומוסייה על הפלאנטה, במטרה לטעום ולדווח לכם. מטרת ביניים, צנועה יותר, הייתה להגיע לכל החומוסיות הטובות בישראל. יצאנו לדרך מתוך הערכה – שנראית בדיעבד מגוחכת כשלעצמה – שלא נמצא יותר מ-101 חומוסיות טובות באמת בכל הארץ.

היום, כשאנו דוהרים במהירות בכיוון הביקורת ה-101 (רמז…), ברור שמדובר במספרים גדולים הרבה יותר. לחומוסאים שונים יש טעמים שונים ואילוצים שונים; יש כאלה שינסעו 100 קילומטר כדי להגיע לחומוסיה שאחרים לא ידרכו על מפתנה. כשלעצמנו, כמעט שלא נתקלנו בחומוס שלא עורר בנו לפחות עניין מקצועי – אם לא הנאה קולינרית. המסע בין טעמים ומרקמים, גוונים ורטבים, רק מתארך, וטוב שכך.

התעורר הצורך, אם כן, לא רק לכתוב יותר על חומוסיות ועל יותר חומוסיות, אלא לספק גם מידע רב ככל האפשר – רצוי ויזואלי לפחות בחלקו (ותהיו בטוחים שכשאפשר יהיה להעביר ריחות וטעמים באינטרנט, אנחנו נהיה הראשונים לאמץ את הטכנולוגיה).

בכל אופן, מכיוון שלא לכל מקום אנחנו מגיעים – וכשמגיעים לא בהכרח עם מצלמה – פנינו לחברים החומוסאים ודיברנו אל לבם לעשות ג'סטה מדי פעם, ולצלם חומוס שהם נתקלים בו; במיוחד אם מדובר בחומוסיה שיש לה כאן ביקורת ולא תמונה. אנשים, תודה לאל, התחילו לצלם ולשלוח (גם אתם מוזמנים), וברקע כשאתם לא מסתכלים כל מיני דברים טובים קורים באתר (וגם אתם מוזמנים).

אחד מאוספי התמונות הכי מרתקים ומעוררי תיאבון שנחתו על שולחן המערכת בינתיים, הוא זה שצילם חברנו יואב עינהר. אלו תמונות טריות מחומוס אבו אדהם בכפר יאסיף, זה שהעניק את שמו ו/או את טעמו לארבע חומוסיות תל-אביביות לפחות. מומלץ. ושוב תודה גם לשמוליק שלח שכתב את הביקורת המצויינת.

4 תגובות על אבו אדהם ושאר החומוסיות על הפלאנטה

 1. כתבת "יש כאלה שינסעו 100 קילומטר כדי להגיע לחומוסיה…"
  אמנם אומרים "לינסוע" אך כאן נכון לומר "יש כאלה שייסעו 100 קילומטר …"
  בכל מקרה, תודה על התיאורים מעוררי התיאבון ואנא המשך לענגנו בבלוגך.

 2. איפה התמונות שיואב צילם ?

 3. לא יודע מה הקשר, אם הוא בכלל קיים, בין המסעדה בכפר יאסיף לסניפים בתל אביב.
  בכל מקרה, אכלתי בסניף באבן גבירול והיה בינוני מינוס במקרה הטוב. אכחתי גם אחומוס וגם את המסבחה, ושתי המנות היו לא משהו בכלל. אפילו כדורי הפלאפל היו בעלי טעם מוזר.

 4. רמי אבירן
  28 ביולי 2013 ב-18:14 //

  החומוס של אבואהדם באבו יאסיף הוא לכל היותר במאמצים רבים-בינוני

השאר תגובה