חדש בבלוג

התימני

פשוט, זול, טעים, חם, ושלוש דקות מרוטשילד.

התימני
יהודה הלוי 39
א-ה' 10-18:00, ו' עד 15:00
03-5663939

3.5 גרגרים

נתחיל בזה ששכונת פלורנטין מתפשטת צפונה. בפינת נחלת בניימין ויהודה הלוי, בין מגדלי הבנקים (ימ"ש) קם לאחרונה הסניף השני של קפה City (יבדל"א), מוסד פלורנטינאי מובהק (הסניף הראשון נמצא בפינת פלורנטין והרצל) שמסמן את הגבול החדש. פורמלית, הגבול הצפוני של פלורנטין הוא דרך יפו, אבל אם העירייה לא מגיעה לדרום אז כנראה שהדרום יצטרך להגיע אליה.

הסחוג של התימני

הסחוג של התימני

אבל אנחנו כאן כדי לדבר על חומוס ובאופן ספציפי על החומוס שנמצא מול ה-City החדש, על יהודה הלוי ממש לפני הפנייה שמאלה לנחלת בניימין ולפלורנטין. במקום הזה עומד מזה כך וכך זמן התימני (פעם היה בלילנבלום) בית אוכל תלת-ראשי שכולל פלאפלייה (להלן: פלאפל התימני), מסעדת פועלים קטנה, ודוכן טייק אווי שמנפק מגשיות.

את הפלאפל והמגשיות לא בדקנו, אבל את הפועלייה של התימני היינו חייבים לנסות ועשינו את זה כבר פעמיים. בשתיהן, דילגנו על המרקים התימניים, תבשילי הפתילייה, הבשרים והסלוף, התעלמנו ממנות הקוסקוס (מאכל תימני ידוע…) הנאות של שכנינו, והתרכזנו במנות החומוס-פול.

המנה של התימני היא מז'אנר הכרם, כלומר מנה של חומוס בסיסי וסמיך במרקם מעט גס, שמשמשת בעיקר מצע לעיסת פול כהה ומהבילה. פאר הז'אנר היא המנה המפורסמת של הסורים, שמצטיינת בעדינות וזרועה ברסיסי ביצה חומה שנפרסה עד דק. קומפלט מושלם. רוב המנות האחרות בכרם הן קצת פחות עדינות; זו של התימני נחה במקום טוב באמצע, גם בטעם ובמרקם וגם באיכויות.

מנת קומפלט, התימני

מנת קומפלט, התימני.

בצד החיובי, מדובר במנה נאה – בצורה ובנפח – והיא מגיעה עם פיתות דקות וטובות (אפשר גם עם סלוף), עם סחוג ירוק ואדום ועם צלוחית טחינה ובה תלולית של סלט טורקי. בצד החיובי פחות – הם מביאים את המנה עם פיתה אחת בלבד (אבל מביאים מהר עוד אחת כשמבקשים) ובלי חמוצים, זיתים, פלפלים או בצל. עוד פספוס: הביצה החומה לא באמת חומה.

בכל אופן, המנות מגיעות לשולחן במהירות הבזק, הגרגרים נימוחים, רוטב השום-לימון עוקץ במידה, שמן הזית מוזלף בנדיבות והוא מאיכות טובה והסחוג שבצד סבבה. בסך-הכל מנה מאד מאוזנת וגם לא מכבידה, במחיר הסביר בהחלט של 17 ש"ח. נחזור לטעום גם את התבשילים.

התימני, מבט מיהודה הלוי

התימני, מבט מיהודה הלוי.

8 תגובות על התימני

 1. מזל שהוא לא באבן גבירול, היו מבקשים ממנו להחליף את השלט.

 2. הגר צימרמן
  18 בפברואר 2010 ב-23:38 //

  קל"ב 🙂 נלך לנסות

 3. המגשיות של הטייקאווי גם טובות. מומלץ ביותר – חציל ברוטב עגבניות [משהו מיוחד], שעועית ירוקה ברוטב עגבניות וגרגירי חומוס חמים. הייתי מגיעה לשם באופן קבוע כשעבדתי במשרד סמוך, והם היו מפנקים בכל פעם.

 4. הלכתי לאכול שם היום. טעים מאוד. תנסו את סלט העגבניות והחצילים היווני – לא רע בכלל.
  מה שמצחיק הוא שלא ראיתי ולו תימני אחד לרפואה בכל המסעדה…

 5. אף תגובה פה לא מתייחסת לחומוס, שזה נראה לי קצת מצחיק בהתחשב בזה שזה בלוג הדן בחומוס.
  ולעניינו – החומוס היה חלק ונעים אם כי היה קריר לדאבוני, ומזלו שזכה למעט חוֹם מעיסת הפול/גרגרים המהבילה שניצוקה מעליו. הטעם סה"כ לא רע אבל ממש לא סוחט מחמאות.
  האווירה במקום לחוצה משהו (שעת הביקור שלי 14:30 לערך ביום חול), והגברת שמסתובבת ואוספת את ההזמנות מן האנשים עושה זאת בחוסר יעילות משוועת, ולא תורמות צעקותיה על העובדים הבוקעות מן המטבח.
  למנת החומוס שהזמנתי לקח זמן רב מאוד להגיע לשולחני (קרוב ל-10 דקות).
  סה"כ דירוג שלי 3 גרגרים מתוך 5, אופציה נחמדה אם נקלעים למקום, אחרת אין סיבה אמיתית להגיע.

 6. אם אתה ליד התימני חצה את אלנבי וקפוץ 50 מטר לאבו איברהים במקווה ישראל 4.החומוסיה הטובה ביותר בכל גוש דן! .כבר מספר חודשים שלא ביקרתי בחומוסיה אחרת.

 7. עניין של טעם כמובן, אבל לדעתי אבו איברהים היא לא החומוסיה הכי טובה בגוש דן. מקום נעים, אנשים נחמדים, מנות גדולות – בכל זה הם ללא ספק מצטיינים. במה שקשור לטעם – אני יכול לחשוב על מספר מתחרים, כולל באותו הז'אנר (כמו זקי באלנבי).

 8. לדעתי נעשה כאן קצת עוול למקום. בהגדרתו המקום לא ממוקד חומוס והוא לא חומוסיה. כך שביקורת שמתמקדת בחומוס מתעלמת מהמגוון הרחב (והטעים) של המנות במקום. אני אישית ממליץ על המרק בשר שאני בכלל לא חלמתי להזמין עד שטעמתי מחבר וגיליתי שזו אחת המנות המוצלחות. אזהרה קטנה: המרק הוא ארוחה שלמה ולא רק מנה ראשונה.

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*