חדש בבלוג

חומוס אבו טאלב, רמת-גן

אם אתם מגיעים למתחם הבורסה בשעת צהריים, ורחוק לכם לעבור את הכביש לבהדונס, אז אבו טאלב הוא בחירה מתקבלת על הדעת בהחלט. יש Refill.

חומוס אבו טאלב
כתובת: אהליאב 3, מתחם הבורסה, רמת-גן
טלפון: 03-6125656

4 גרגרים

זה היה כמעט-מפגש בלוגרים על חומוס (כמו כמעט-תאונה בנמל תעופה). ברגע האחרון היה גל הברזות מביש, ונשארנו שלושה: י' התותח, ש' המקסימה ואנוכי.

היה מאוחר מדי בשביל בהדונס וש', חומוסאית מילדות (אגב חינוך טוב), התנצלה מראש ואמרה שהחומוס של אבו טאלב אולי לא ברמה אליה אני רגיל, אבל הוא קרוב וטעים ופתוח. אז הלכנו לאבו טאלב.

י' לקח חומוס-טחינה, ש' ביקשה מסבחה ואני הזמנתי משולשת. הפיתות, הבצלים והרוטב החריף נחתו על השולחן כמעט מייד. למנות לקח קצת יותר זמן, אבל הן הגיעו עם התנצלות כה כנה עד שכמעט קמנו לעזור. עד שזה קרה הספיק עבדכם לחסל כמעט חצי פיתה, וציין לעצמו שהפיתות רכות וטעימות אבל זה לא תירוץ.

חומוס-טחינה באבו טאלב ש' והמסבחה. מקסימה.
המשולשת של אבו טאלב אבו טאלב, מבט מהרחוב

החומוס של אבו טאלב מעט סמיך אבל חלק, עם מרירות נעימה של טחינת אל-ג'מל. טובע בעיסת הפול, משכשך במסבחה וסך בשמן זית טוב, הוא מצליח להשכיח לרגע את העובדה שבחוץ נמצאת רמת-גן ולא יפו. תלולית הטחינה שעל המנה מפתיעה בסמיכותה, חלקה ומרירה ומתובלת.

כל השילוב הזה התנגב ונעלם מהצלחת שלי בקלילות, בזמן שש' נאבקה בהצלחה חלקית במנת המסבחה הגדולה שלה, שהייתה לא-רעה כשלעצמה (ברור שעזרתי לה. ג'נטלמן או לא?). י' הסתדר לבד. רגע אחרי שסיימנו לאכול הופיע מלצר ושאל אם אנחנו רוצים Refill. סירבנו בנימוס, והסברנו שאין מקום כי המנות היו גדולות ומשביעות. במקום זה קיבלנו קפה, שהיה בדיוק (ש' טענה שזה "קפה של בנים". לא "בנים" ש', גברים אמיתיים!).

מתחם הבורסה הוא אזור צפוף ועמוס במזללות, אבל ניסיונות קודמים שלי למצוא בו משהו לאכול בדרך-כלל העלו חרס. על רקע המדבר הזה, החומוס של אבו טאלב הוא בפירוש פרח. במקום אחר אולי הוא לא היה מצליח להתבלט באותה מידה, אבל אם מצאתם את עצמכם רעבים במתחם בשעת צהריים (או אחר-צהריים), אז מדובר בנווה מדבר אמיתי.

16 תגובות על חומוס אבו טאלב, רמת-גן

 1. אני מפורסמת!

 2. בניגוד למה שבלוגספריים אחרים חושבים – אני אמיתי ולעיתים כן מגיע למפגשי בלוגוספרותיים.

 3. איזה באסה. אני אף פעם לא מקבל קפה כשאני מגיע לשם. שוקי, יש לך את זה.

 4. שרית – את היית מפורסמת גם קודם. ש' היא עדיין מסתורית.
  א' – אני זוכר לפחות שלושה גיקניקים שמהם נעדרת, מה שגורם גם לי לפקפק מעט בקיומך (אותי לימדו: "מה שאתה שומע אל תאמין, מה שאתה רואה תאמין חצי").
  ישראל – תודה תודה. אני חושב שזה בגלל ש'.

 5. ש' השניה עדיין זועמת שלא הוזמנה גם למרות שהיא עובדת ממש קרוב.

 6. שרון, אני הייתי בצד המוזמן ולא המזמין, ובכלל לא זכרתי שאת עובדת קרוב. בכל אופן, אני בטוח שהחומוס של יום שישי הקרוב ישכך את זעמך.

 7. סתם אחד
  13 במרץ 2008 ב-03:18 //

  אה! אבו טאלב. הוא היה אחד מהקבועים שלי כשעוד חייתי בארץ הקודש. בפירוש חומוס טוב. דיווחים שקיבלתי לאחרונה מקולגות שנותרו מאחור מצביעים אף על שיפור משמעותי לאחרונה. משמעותי עד כדי כך שהיו שאמרו שהוא אף מוצלח יותר, במחילה, מבהדונס בכבודו ובעצמו.

  מכל מקום, המנה שלי שם היא חומוס-מסבחה. כך התחלנו שם כשרק נפתח – לא ידענו מה עדיף, החומוס או המסבחה. אז ביקשנו שילוב ואיתנו נשארנו.

 8. אכן, הזעם שוכך. (וממילא היה על ש' והאחרים) 😀

 9. סתם אחד – חומוס-מסבחה זה הימור בטוח. אם יותר טוב מבהדונס אני לא בטוח. מה שבטוח זה שהוא פתוח עד שעה מאוחרת יותר ושזה מקום למעלה מסביר.

  שרון – ממש זעם? עם עיניים יורקות גיצים והכל?

 10. האיש שראה הכל
  17 במרץ 2008 ב-21:48 //

  לאבו טאלב יש חומוס נהדר.. לא מסוג החומוס שאתה נוסע במיוחד, אבל אם אתם באיזור רמת גן ואין כוח להתחיל לנסוע ליפו זו בחירה מצוינת. בפעם האחרונה שהייתי שם, זכורות לי חתיכות צ'ילי קטנות בתוך המסבחה.

 11. יוסף פריצל
  18 בדצמבר 2008 ב-00:18 //

  תקשיבו אין על בהדונס לא משנה מה תגידו בהדונס זה ה "דבר" בעולם החומוס של רמת גן והסביבה,
  לא סתם יצא לו שם כזה,
  את אבו טאלב עוד לא ניסיתי,
  ננסה מתישהו

 12. וואלה אני תלמיד שלומד קרוב לבורסה,
  אני וחבר שלי שמענו על המקום והיום החלטנו לנסות.

  אחלה מקום, ממש לא מתקמצנים בכלום, מחיר סביר (מסבחה עם ביצה יצא נדמה לי 20 שקל). גם העובדים נחמדים..
  והמסבחה היתה טובה מאוד אגב.

  קיצר מקום טוב למי שעובר/עובד/גר באיזור. אני בטוח שאני אבוא שוב.

 13. ארמדילו
  17 בינואר 2014 ב-14:18 //

  חומוס טעים טעים טעים, גרגירי המסבחה נימוחים בפה המרקם טעים ונעים, בפלאפל יש טיפה יותר מידי כמון והוא היה יכול להיות יותר אוורירי. כמובן שגם מקבלים זיתים מלפפון חמוץ ורבעי בצל. השולחן היה מתנדנד ונאלצנו לקפל דף נייר ולשים תחת הרגל שהייתה שבורה. בהחלט נחזור !

 14. חבל, בתור אוהב חומוס פעמים רבות ביקרתי בבלוג שלך. מהרגע שראיתי שכיוונתם במקור לבהדונס איבדת אותי. חומוס מגעיל עם שמן בצבע של מרקר זרחני, סתם הייפ.

 15. בהצלחה בהמשך דרכך.

 16. מאוד טעים החומוס טחון היטב כל הכבוד
  עלו והצליחו
  הבעלים אבראהים אהו טאלב מאוד נדיב ותותח

1 טרקבקים ופינגבקים

 1. Touching Is Not Permitted» ארכיון הבלוג » בורות עם נגיעות מסבחה

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*