חדש בבלוג

חומוס נחמני, תל-אביב

הרבה אנשים יגידו לכם שחומוס נחמני הוא "דווקא לא רע" או לפחות "בסדר", ונכון שבסך-הכל יש במקום אווירה ושירות סבירים בהחלט. אנחנו, בכל אופן, יצאנו לא מסופקים.

חומוס נחמני

נחמני פינת יהודה הלוי, תל-אביב
ו' 7:00-20:00 ש-ה' 7:00-2:00
03-5607342
3.5 גרגרים
בדיוק לפני שנה אכלנו ממול, אצל בסאם, בפינת נחמני ויהודה הלוי בתל-אביב. בפינה הנגדית המתינו לנו עד עכשיו חומוס נחמני ועימו השאלה הגדולה שנשארה פתוחה אשתקד – האם ייתכן שבמתחם נחמני החומוס היהודי עולה על הערבי? זה לא נראה כמו אתגר גדול מדי, ודווקא קיבלנו דעה חיובית על נחמני מחומוסאי מקומי שבדרך-כלל אפשר לסמוך על החיך שלו.

בכל אופן, מסתבר שאין הפתעות גם במקרה הזה: היהודי מפסיד. ניכר שהחומוס של נחמני עשוי מחומרים טובים אבל לא בצורה הנכונה. התוצאה היא משהו שמזכיר מאד חומוס ביתי אבל לאו דווקא בצורה חיובית. לא מרגש, קצת כבד, ולטעמי האישי גם לא מתובל נכון. מהצד הוא נראה בדיוק כמו שחומוס טוב צריך להיראות (תקליקו על התמונה השמאלית-עליוניה כדי לראות). אבל זה לא זה.

חומוס נחמני תל-אביב

דגמנו את החומוס הזה בשני הרכבים מאתגרים אמנם – חומוס-טחינה וחומוס-גרגרים. לקחנו איתם גם סלט, שכנראה אמור להיות ערבי והיה קצוץ דק יחסית ותובל בנענע. היה סביר, אבל הגיע במנה קטנה ועלה 20 ש"ח.

מנות החומוס לוו בפיתות מהסוג התפוח והמקומח – לא כוס התה שלי, כפי שכבר אמרתי בעבר, אבל בסך-הכל פיתות סבירות. לשולחן הוגשו גם צלוחית עם רוטב שום-לימון (די כושל), צלחת עם חמוצים (עייפים), זיתים, בצל ושני חצאים של עגבניית שרי. זה, והסחוג-הירוק הכי אשכנזי שפגשנו בימי חיינו.

מכיוון שהסחוג הזה הוא היה -חריף בעליל ביקשנו וקיבלנו משהו חריף יותר – רוטב אדום-כתום מעדות העריסה, שהמלצר החביב-מהמקובל הזהיר אותנו שיעלה אותנו באש. הגזמה פרועה כמובן. הוא שיפר קצת את החוויה (הרוטב, לא המלצר), אבל בסיכומו של דבר נשארנו מאד לא מסופקים תמורת 77 שקלים כולל קולה וענבים. ויתרנו על קפה (הצצה חטופה בקפה שהוגש לאחד השולחנות שליד שכנעה אותי שלא).

חומוס זה גם עניין של טעם, ובין האנשים שאכלו ואוכלים בחומוס נחמני שמעתי דעות שנעו בין "סביר" ו"בסדר" ל"דווקא לא רע". אם אתם בסביבה ומוכנים ללכת כעשר דקות, אז שווה להתאמץ בשביל החומוס של ז'קו. אם אתם רוצים חומוס קל יותר ושורה עליכם אווירה אקפרימנטיאלית, תוכלו ללכת כחמש דקות במורד יהודה הלוי ולהגיע לאבא גיל האורגני. אם אתם עם אוטו – סעו ליפו.

15 תגובות על חומוס נחמני, תל-אביב

 1. אני נאלץ לחלוק עליך. החומוס עצמו טעים מאוד, ובשילוב עם הטחינה והגרגירים הרכים, יוצאת להם מנה מצויינת. אין מה להשוות לחומוס ביפו, אבל החומוס שלהם בהחלט טעים.
  אני משתדל לא להשתמש הרבה בפיתה כשאני אוכל חומוס, אבל דווקא הפיתות התפחות טריות וטעימות.
  על הקפה אין מחלוקת – זה קפה בוץ סתמי. בשביל זה יש בסביבה הרבה בתי קפה משובחים.

 2. כמו שאמרתי, ואני מקפיד לומר לעיתים קרובות – חומוס זה גם עניין של טעם, ואני מנסה שהציונים ישקללו לא רק את דעתי אלא גם דעות נוספות. לרוב המקומות אני לא מגיע לבד אלא עם חברים ותמיד אני שואל אנשים נוספים שניסו. אבל בסופו של דבר אני כותב על החוויה שלי ובהתאם לטעם שלי. יש בררנים גדולים ממני בחומוס, אגב.

 3. ז'קו > נחמני??
  איי בג טו דיפר.

 4. יותש, בדיוק בשביל זה יש פה תגובות.

 5. כמי שגדל על החומוס בעכו, חומוס נחמני הוא הטוב ביותר שמצאתי בתל-אביב
  במהלך 20 השנים האחרונות. חומוס יפואי – עניין ל טעם, לא בשבילי.

  הגעתי לחומוס נחמני אחרי ביקורת חיובית מאד של גיא פינס ורעייתו בעיתון העיר ומאז הפכתי ללקוח קבוע.

  באמת שנראה לי שהביקורת הלכה רחוק מדי. מיקי, הבעלים ואלי השף עושים
  הכל כדי להנעים את זמנו של הלקוח, מפנקים ומנפקים חומוס מעולה, ממש לא כבד וגם התבלון זה שוב עניין של טעם.

  לקוחות רבים הפוקדים את המקום בקביעות ומחייכים הם בהחלט סימן להצלחה.

  עם כל הכבוד לביקורת, חומוס נחמני ראוי. ועוד איך !

 6. אחת שאוכלת קבוע פעם בשבוע:

  נחמני קרוב לעבודה + כשר = המקום היחידי שכל המשרד מסכים עליו

  המחירים גבוהים יחסית לחומוס

  המנות קטנו (כולנו הרגשנו ביום שזה קרה. כששאלנו על פשר העניין, הם לא שללו – אבל כן שאלו אם אנחנו רוצים תוספת… מה, נגיד כן? אז אמרנו לא תודה והתבאסנו)

  מסכימה איתך אבו שוקי, החומוס עצמו כבד

  אני חסידת "חומוס אורגני", אבל לך תשכנע חבורה של גברים על מסעדה שכותרתה כל כך מלחיצה…

 7. החומוס מפתיע לטובה, המסבחה חביבה והמשולשת מוצלחת, רק מה המנות מהקטנות שניראו מעולם…

 8. ההתרשמות שלי הייתה הפוכה בדיוק. לא התלהבתי בכלל מהחומוס – ואולי דווקא בגלל זה המנה נראתה לי די גדולה.

 9. למנשנשת – חומוס אורגני, כמו זה של אבא גיל, באמת יורד טוב יותר ולא משאיר אותך כבד. אבל חומוס לא *חייב* להיות אורגני כדי לא להיות כבד.

 10. דווקא חומוס טעים מאוד.
  מבין החומוסיות שיש באיזור הוא לוקח בגדול.
  החיסרון היחידי שהוא יקר ביחס למתחרים.
  אבל הטעם הטוב שנשאר מפצה על זה.

 11. אכלנו שם היום, אני וחבר.
  נהנינו מאד, היו פיתות סופר טריות (מזכיר פיתה תימנית), רוטב ירוק המזכיר סחוג אבל זה לא – זה פשוט תוספת פיקנטית טעימה לחומוס, ומיץ שום ולימון שהיה די טעים.
  הזמנו חומוס פטריות שהיה מאד טעים ומוצלח. לא הצלחנו לסיים את המנה ונהנינו מאד. בנוסף גם סלט טבולה טרי וטעים.
  החיסרון הוא רק המחיר – בשביל 2 מנות חומוס, סלט אחד ושתייה – 91 שקלים. שזה יקר בעינינו.
  יחסית לכל החומוסיות באזור (אנחנו עובדים באזור) זה משאיר את כולם מאחור.
  אם בא לכם לפנק את עצמכם – תאכלו שם אבל קחו בחשבון שזה יקר כמו ארוחת צהריים מלאה במסעדת פועלים רגילה

 12. לזעתר ולרן שאומרים שחומוס נחמני לוקח בגדול את כל המתחרים באיזור: באבא גיל הייתם? ולשוקי בתגובתו למנשנשת: המנשנשת לא כתבה שחומוס חייב להיות אורגני כדי שלא יהיה כבד – היא כתבה שהיא חסידת חומוס אורגני. גם אני חסידה של חומוס אורגני ושל אוכל אורגני בכלל, ולכן תגובתך הרגיזה אותי!

 13. ליה – לא אמרתי שכך טענה, אבל מכיוון שהטענה עשויה הייתה לעלות (לכאורה) מדבריה, העמדתי דברים על תיקונים. לא צריך להתעצבן.

 14. חומוס נחמני הוא אחד החומוסים הכי טובים שיש… מפנק, עם כל התוספות הנדרשות (חריף, שום לימון)
  אחרי נידודים של שנים בין חומוסיות שונות, התקבעתי על נחמני, גם השירות סופר נחמד, ואני כבר שבע שנים רק שם קבוע כל שישי. הביקורת פה ממש לא תואמת את המציאות (למרות שעל טעם וריח…) בכל אופן נסו בנחמני את המסבחה עם ביצה. אי אפשר להשאר אדישים לזה.

 15. המנה קטנה, המחיר יקר, החומוס סטנדרטי.
  היחס מהחבר'ה מאחורי הבר פשוט מתחת לכל ביקורת.

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*