חדש בבלוג

חומוס אבו מרואן

עוד חומוסיה יפואית שאתם פשוט מוכרחים לנסות, ויפה שעה אחת קודם.

אבו מרואן
כתובת: יפת 129, יפו
שעות פתיחה: א-שבת 10-17:00

4 גרגרים

מתישהו, אפרסם כאן כתבה בנושא "לאן הולכים כשאבו חסן עמוס". אישית, אני חושב שהתשובה הנכונה היא "לא הולכים, מחכים". אבל: א. יש מי שיחלקו עליי, ב. לפעמים קורה שאין ברירה. למשל ביום ההוא, שבו הגעתי ליפו בלוויית חברי הטוב רבי יצחק יוסף אפנדי (ידוע גם בשם "ספי"), ומצאתי שני אבו-חסנים עם תורות ארוכים כאורך הגלות ואבו חסן שלישי סגור על בריח (אולי זה קשור לכך שהיה יום ראשון היום. אולי חלק מהעובדים נוצרים? לא יודע).

אבו מרואן, המקום והאיש (משמאל)

אבו מרואן, המקום והאיש (משמאל).

רבי יצחק היה רעב מאד והבטיח להוביל אותי לחומוסייה וותיקה וראויה. נסענו במורד רחוב יפת, עד אחרי חאג' כחיל ופנינו ימינה למקום בו ניצב פעם "קלבוני הירוק". בהמשך הרחוב, מצד ימין, המתין לנו אבו מרואן.

זוהי חומוסייה מאד לא מרשימה למראה, עם תפריט בסיסי של חומוס-פול-מסבחה וקצת בשרים על האש (על מנגל בחוץ). אבל החומוס מגיע לשולחן מהר מאד, עם פיתות טובות ועם סלט ירקות טעים. וגם החומוס עצמו היה מצויין.

אבו מרואן, שולחן טיפוסי.

אבו מרואן, שולחן טיפוסי.

אכלנו מנה וחצי כל אחד, ובלסנו כמה כדורי פלאפל וקצת צ'יפס, בלענו קולה ומים מינרלים וקינחנו בקפה טוב (למרות שהגיע מתרמוס). השארנו 70 שקלים (החשבון היה 72 אבל בעל המארח שלנו התעקש לוותר על הכסף הקטן).

מהפעם ההיא לא יצאו תמונות, אבל נשארנו עם תחושה טובה ועיכול שלו ואפילו שלא נשאר לנו מקום למלבי המצויין משדרות ירושליים (מלבי ד'גני בפינת רחוב ארליך) ובכל זאת חזרנו הביתה שמחים וטובי לב.

מרואן ואבו נאדר

אבו מרואן, המסבחה.

אבו מרואן, המסבחה.

הגולש מיקי הפציר בנו לפני כמה שבועות לבקר בחומוס של אבו נאדר ברחוב יפת 42, ובצדק. בקרוב נדבר גם עליו. אבל בינתיים, מן הראוי לספר כאן שאבו מרואן הכין פעם חומוס אצל אבו נאדר (כלומר, זה מה שאבו נאדר אומר וזה גם מה שאמר צור שיזף בכתבה המשובחת שלו ב"מסע אחר" – בהזדמנות נאמת עם אבו מרואן עצמו).

היינו אומרים שזה לכבודם של שני הצדדים, ורואים שלאבו מרואן היה מורה טוב.

החומוס של אבו מרואן הוא בסגנון אבו-חסני, כלומר רך ובעל מרקם עדין אבל לא "גלילי". הוא מגיע עם גרגרים חמים ותיבול מדוייק, מתנגב במהירות ויורד בקלות. בעל הבית טוען שהחומוס פול אפילו יותר טוב.

החומוס, ובעיקר המסבחה, שונים מאלו של אבו נאדר אך טובים מאד בפני עצמם. מאז היינו אצל אבו מרואן לראשונה, כבר פגשנו יותר מחומוסאי בכיר אחד או שניים שטענו שזהו החומוס הטוב ביותר ביפו, או אחד הטובים שבהם. בקיצור: אל תחמיצו.

ויש גם בשר
את הבשרים של אבו מרואן לא טעמנו, אבל מי שטעם אמר שהם מצויינים. הוא מכין אותם על גריל, בנישה שפונה אל הרחוב. לא לאיסטניסים, כן לאוהבי צלעות כבש צלויות.

12 תגובות על חומוס אבו מרואן

 1. קצת מוזר המושג "מנה וחצי".תן מראש מנה חומוס סבירה ומשביעה.רוב האנשים יסתפקו בזה.הלקוח עדיין רעב .תציע לו תוספת.כולה חומוס.מנה וחצי מכריזה מראש שהמנה הרגילה מקומצנת.אם החשבון 72 שקלים.אין טיפ?יכול להיות שהבעלביית ויתר על 2 שקלים כאות מחאה?כאילו אם לא משאירים טיפ אז לא צריך את ה2 שקלים?

 2. תמיר, למה אתה כזה שלילי? החומוס היה טוב ולמרות שאחרי הסיבוב הראשון לא היינו רעבים, הזמנו מנה שלישית. חוצמזה שהוגשו עם החומוס סלט גדול וטעים, פלאפל וצ'יפס. די התפוצצנו בסוף.
  לא היה צריך טיפ כי בעל הבית הגיש לנו בעצמו (בלי שידע שאנחנו הולכים לכתוב עליו באינטרטנט, סתם ראה פנים לא מוכרות והשקיע). על שני השקלים הוא ויתר לנו כי התחלנו לפשפש בארנקים ולא מצאנו.

 3. למה כל שיחה על חומוס צריכה לכלול את צירוף המילים האידיוטי: "החומוס הכי טוב בארץ.."?

 4. 1. לאן נעלם קלבוני ("חומוס של אכלתם – דג רוקד")? שווה כתבת תחקיר באתר. בשבילי הוא היה מספר אחד (אם כי היו שם עליות וירידות בהתאם למי שעמד מאחורי הדלפק). אכלתי שם עשור, ויום אחד הגעתי והמקום היה סגור. מישהו יודע מה קרה?

  2. שווה להפנות מבט לכיוון אבו דאבי בקינג ג'ורג'.

 5. המלבי שאתה מדבר עליו הוא בשדרות ירושלים פינת דוקטור ארליך (100 מטר צפונה מבת עין) והוא באמת מעולה.

 6. בתור יושב קבוע אצל אבו מרואן,
  ממוצע של 4-6 פעמים בשבוע,
  אני ממליץ בחום ובתאבון.

  גם הבשר שמגיע ישר מחליל מהאיטליז ממול משובח.

  עכשיו אני בתקופה של מסחבה פול וגרגרים.
  היו תקופות של חומוס גרגירים,
  משולשת,
  וכל הקומבינציות.

  אם מישהו פה התלונן על הגודל, יחסית לאבו חסן, זה הרבה יותר גדול.

  מסאחה נטו, לך לחסן (ורצוי לפני 10 בבוקר)
  קומבינציות, בוא לאבו מראון.

 7. אכלתי שם ונהנתי למרות שהמנה יחסית קטנה עבור ה24 שקלים שהארתי שם; מה שכן – יש שם יחס חם והרוטב החריף מעולה(סליחה על שלא השארתי כתובת מדויקת; אני נגד זה…מקווה שתפרסמו בכל זאת).

 8. אין אין אין על אבו מרואן אחלה חומוס אחלה שרות (חוץ מי זה למעוניינים הוא עבר למקום פצצה אין מילים מול איטליז חינאווי ביפת ליד פיצה רומה ) אין על האוכל של אבו מרואן תשאלו אותי רק אבו מרואן אין חומוס מיספר 1 בארץ

 9. אכלתי היום בחומוס אבו מרוואן ביפו. קודם כל, הם עברו לרחוב יפת 120 ומשהו…עכשיו, אני לא יודע איך היה החומוס לפני שהם עברו, אני רק יכול לסכם במשפט: חבל על הכסף והמאמץ להגיע לשם.

  באמת, אני לא איזה אנין טעם, ומפרגן לחומוסיות בכיף. אבל אני יכול להגיד שממש ממש לא נהניתי באבו מרוואן. הזמנתי חומוס עם גרגרים. החומוס הגיע קר, חמוץ (שמים לימון כשהחומוס לא טרי) ועם 8 גרגרים למעלה. חומוס ממש לא טעים (לא רחוק מחומוס אחלה)… בנוסף, המסעדה מטונפת. כשהתיישבנו היו כמה ג'וקים קטנים שהלכנו על הרצפה. המטבח היה מסריח והשירותים…אל תתקרבו לשם. גם השירות, אגב, היה על הפנים. לא, אתם יודעים מה? סביר מינוס. בסוף, הייתה הרגשה רעה בבטן… חבל, כ"כ הרבה פוטנציאל לא ממומש.

  בקיצור, לא להגיע, פשוט חומוס לא טעים ומקום מטונף.

 10. צניחה חופשית ,ליאור צודק,מטונף,לא טעים, אם הבעלים חושבים שמה שהיה פעם ישאר לתמיד ללא נוכחותם והקפדתם ,זאת טעות,לקוחות לא מטומטמים .ניהול ניהול ניהול

 11. מקום מאוד לא מומלץ!
  לקחנו מנת פול , חומוס ומסבחה. המנות קטנות, החומוס קר, השמן לא זית… ומנה עולה 28 שקלים! שערוריה!

 12. מניסיון של שנים של ניגוב ביפו- חוץ מאבו חסן ששומר על איכות וטעם בכל יום מימות השבוע, מומלץ לאכול חומוס באמצע השבוע או בחגים של בני דודנו כאשר רוב יושבי המקום הם בני דודינו. אבו מרואן יודע לעשות חומוס טוב. פשוט צריך לדעת להגיע ביום ובזמן הנכון.

2 טרקבקים ופינגבקים

 1. חומוס להמונים » חאג‘ כחיל, יפו
 2. חומוס להמונים » הפתעה באמצע יפה: אבו נאדר

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*