חדש בבלוג

אבו אל-עבד 2014

הבעלות החדשה עשתה טוב למסעדה היפואית הוותיקה. בימים מתוחים אלה ("צוק איתן") לא קשה למצוא בה מקום ולפתוח שולחן עם חברים.

מסעדת יפו, אבו אל-עבד (בעלות חדשה)
כתובת: יפת 92, יפו
שעות פתיחה: א-ה' 8-21:00, ו' עד 17:00, שבת החל מ-18:00
טלפון: 03-6814665

4 גרגרים

עדכון 1.1.2017: המקום נסגר.

אבו אל עבד 2014

אבו אל-עבד היא אחת המסעדות הוותיקות של יפו ומהיחידות שהקפידו במשך השנים להגיש גם חומוס מצוין וגם מבחר מאכלים ערביים ופלסטיניים כמו מאנסף, מסחאן, מלוחייה, פריקי ועוד.

בימים הטובים של המקום, לפני כעשור, אכלס את המטבח הענק של המסעדה בכל זמן מספר דו-ספרתי של עובדים, בהם "סבתות" בלבוש מסורתי, והצלילים והריחות שעלו ממנו היו חלק בלתי נפרד מהחוויה.

מלבד החומוס הכבד אבל טעים במיוחד, נהגתי לאכול באבו אל-עבד גם כוסא מחשי ברוטב עגבניות מבושם או את הבמיה עתירת השום שהייתה נמסה בפה וגם ברבוניות מטוגנות כשהיו. זוגתי וחברנו י' נהגו להתמוגג על הקבב המעולה, שבכל פעם היה לו טעם קצת שונה ובאחת מהפעמים – הם נשבעו – הוא היה הקבב הטעים ביותר בעולם, מעולם.

וכמובן, הייתה הכרובית המטוגנת, מאכל תאווה שהיה הסמל המסחרי של המקום, ושעד היום יש לו אינספור חיקויים במסעדות ובחומוסיות בכל מרכז הארץ.

אבו אל-עבד בהנהלה חדשה

אחר-כך עברו על המסעדה כמה שנים לא טובות, עד שלבסוף נרכשה אשתקד על-ידי זאכי פאח'ר ("חומוס ז'קו"), שהחליט לשמור על השם ולהחזיר עטרה ליושנה.

אבו אל-עבד של שנת 2014 מזכירה מאד את המקור – הדלפק עם בר הסלטים הגדול עדיין שם, התפריט כמעט זהה, ובאופן כללי ניכר שההנהלה החדשה השתדלה לשמור לא רק על המותג אלא גם על החוויה, הטעם, ורמת המחירים הנמוכה.

הכרובית המטוגנת דומה מאד אך לא זהה, למרבה הצער. החומוס, הפול והמסבחה הם לפי המתכון של זאכי, טובים כשלעצמם ושווים נסיעה, במיוחד אך לא רק אם אתם מחובבי הז'אנר היפואי.

2 תגובות על אבו אל-עבד 2014

  1. שני ביקורים בשנתיים האחרונות גרמו לי לאכזבה מהמקום שסמכתי עליו בעיניים עצומות. בעקבות הביקורת הזו אתן להם עוד צ'אנס בתקווה שבאמת החזירו עטרה ליושנה. אבו אל עבד המקורי היה מוסד מהחשובים בישראל.

  2. ערביים ופלסטיניים כמו מאנסף, מסחאן, מלוחייה, פריקי ועוד.

    אף אחד מהם לא מקומי,כל אלו מאכלים ערבים.

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*