חדש בבלוג

אבו אדהם, פעם שלישית

הגענו לסניף השלישי של אבו אדהם בקצת חשד והופתענו לטובה. בכל זאת, דגמנו חצי תריסר פעמים עד שהעזנו להמליץ.

אבו אדהם (סניף 3)
אבן-גבירול 151
03-6048844

3.5 גרגרים

נדמה שאין בענף החומוס שם מעורר מחלוקת כל-כך כמו אבו אדהם. התגובות על החומוס שלו (ואנחנו מתכוונים בעיקר לזה שבסניף קרליבך), מתפזרות על כל הדרך הארוכה שבין "מושלם" ל"איום ונורא". בין "אלוהי" ל"יציקה". בין "אני שם כל הזמן" ל"אני לא חוזר לשם יותר".

לאלו שמכירים את הסניף המקורי בכפר יאסיף, יש בדרך-כלל רק מילים טובות לומר. מוניר מוחמד, הוא אבו אדהם, זכה במשך השנים למוניטין ששלחו אליו, הגלילה, הרבה תל-אביבים עצלים שרגילים לשלוף דרכון כל אימת שהם נדרשים לאתר שנמצא צפונית לשיכון ל'. הסניף התל-אביבי – או בעצם עכשיו הסניפים – הוא עניין אחר לגמרי.

ישועה לתל-אביב

הסניף התל-אביבי הראשון של אבו אדהם הוקם ברחוב קרליבך באמצע 2003, על-ידי זוג מקומיים בעלי חזון, גל עילם ויהודה ברינקר. הביקורות היללו. קודם כל הביקורות של כתבי מעריב, שהביאו להם את הגליל אל מעבר לפינה בצלחת של חומוס רך וחם, כולל Refill, ב-12 ש"ח. אבל גם גדולים וטובים משאר העיתונים כתבו בהתלהבות, ואפילו דודו גבע ז"ל התוודה על אהבתו לאבו אדהם.

במשך זמן מה קשה היה לתקוע סיכה לתוך הכוך בקרליבך. מול הדלת השתרך תור ארוך של אנשים רעבים שכססו ציפורניים. בפנים המתינו להם החומוס, המשוואשה והמחלוטה, אותו תבשיל פול עדין שצף בטחינה ושמן זית. הסוד של התקופה הזו, אם תשאלו אותי, היה בעצם נוכחותם של אבו אדהם (האיש) ושל עובדיו במקום. וכשהם חזרו לגליל, לאט אבל בטוח, החל החומוס להתדרדר. אחרי פעם מאכזבת אחת, נפלתי לידיו של גל עילם שעמד ליד הדלפק והכין לי מנה מצויינת. מאז אכלתי רק כשהוא היה שם, ולא הצטערתי. לאנשים אחרים היה כנראה פחות מזל, וזה מן הסתם מקור הביקורות השליליות. חוץ מזה שזה גם עניין של טעם – יש אנשים שגם לא אוהבים את אבו אדהם של יאסיף.

אבו אדהם, סניף אבן-גבירול
בינתיים, כמו שקורה לפעמים, חלו שינויים פרסונליים בסניף קרליבך. גל עילם פרש ביוני האחרון ופתח לאחרונה את חומוס אבו דאבי בקינג-ג'ורג' 81 (נגיע גם לשם, אל תדאגו). במקביל, נפתח הסניף החדש של אבו אדהם באבן-גבירול 151, ממש ליד הקסטל ומול "הסובל".

אבו אדהם 3, אבן גבירול 151 תל-אביב

למודי ניסיון, קיבלנו אותו בחשדנות. אכלנו שם לפחות חצי תריסר פעמים עד שהחלטנו שאפשר להסתכן ולהמליץ (רצוי לבוא בצהריים, אז החומוס חם וטעים יותר. יש תור אבל מתפנה מקום מהר). עם קירות הזכוכית ואי אלו ווריאציות על התפריט (בדרך-כלל אין בקלאוות. יש לימונדה ותה קר עם נענע), האווירה שונה מאד, אבל החומוס טעים ומזכיר את המקור (אם כי לא בצורה שלו, רק בטעם). גם השירות נחמד בסך-הכל. גם אין לנו בעיה עם העיצוב הנועז קצת של המנה, שאפשר לראות בתמונה. זה בסדר לחדש בחומוס, כל זמן שהוא טעים.

מנת חומוס פול באבו אדהם (אבן גבירול)

ולא פחות חשוב: החומוס יורד טוב ולא מכביד. פרמטר מאד חשוב ומהמאפיינים של אבו אדהם המקורי שבאבן-גבירול מצליחים, בינתיים, לשמר.

בקיצור, אם אתם נקלעים לצפון אבן גבירול בשעת צהריים, כשהסובל סגור, יש לכם שתי אופציות ברורות: ללכת ל"מטבח של אוסנת" (ממול, בצד של הסובל) ולאכול שניצל וקוסקוס מעולים, או להיכנס לחומוס באבו אדהם. אם אתם נמצאים קצת דרומה יותר, באזור ז'בוטינסקי, תוכלו לחפש את "מלכות החומוס" ב"מטבח של שוש" (אבן גבירול 123). אבל אליהן נגיע בפעם אחרת.

חומוס פול באדהם, מבט מקרוב

12 תגובות על אבו אדהם, פעם שלישית

 1. רציתי לכתוב סקירה על האבו-אדהם החדש והתעצלתי. בכל מקרה, בפעם הראשונה שאכלתי שם המנה הייתה די גרועה. חומוס עייף שניכר עליו שהיה זקוק להחלפה, סימפטום של חומוסיות עם מחזור נמוך מדי. החלטתי לתת עוד צ'אנס חודש אח"כ, תוך הימור שמדובר היה במחלת ילדות. לא התאכזבתי – הם הגיעו לרמה של הסניף הקרליבכי, ומבחינתי זה מעולה.

 2. הגעתי ביום חול בשעה 19:30. החומוס היה תפל וחסר טעם, הפיתות היו חמות רצח ופשוט עברו טיפול בהלם במיקרוגל, דבר שלדעתי לא ייעשה בחומוסיה שמכבדת את עצמה. החומוס עצמו היה כל כך עייף שאחרי כפית פשוט הנחתי את הצלחת השארתי כסף ויצאתי מבואס

 3. אני חוזר על ההמלצה: להגיע בצהריים. מקבלים את החומוס כשהוא בשיאו, ואז הוא לדעתי הרבה יותר טוב מאשר בקרליבך.

 4. שאהדי חזר לאבו אדהם קרליבך!מלך המשוושה שוב בעמדת הרכז!בכלל בפעמים האחרונות כל פעם המנות שם מעולות בלי נפילות.אני מתפלל שם ב11.30 בערך.שקט רגוע יהודה מקבל את פני בבוקר טוב חייכני ,מיקה יעילה ונחמדה כתמיד.אלי אלי שלא יגמר לעולם…

 5. נפלה עטרת ראשנו.אני קורע קריעה ומכריז עלי בצער רב וביגון קודר כעל יתום חומוס….חומוס אבו אדהם קרליבך.היית אבא שלי,אמא שלי וגם הגורו שלי.המלצתי עליך בכל פה.היתי חסיד שלך והטפתי לכולם להמיר את דתם.אסון אמיתי ארע!נכנסתי היום לאבו אדהם קרליבך בשעה 12.00 שיא הפעילות!לתדהמתי החומוס היה חסר טעם לחלוטין אבל יותר מכך…..אני אומר בלחישה….הוא היה קר!!!!!קר מאד אפילו!שמתי לב שלאחרונה יהודה מייצר חומוס שמתדרדר והופך סתמי, אבל קר מהמקרר כמו קרח?????הפיתות גם היו קרשים .בסיום הזמנתי תוספת כדי לדעת שאני לא חולם אבל התוצאה העגומה אותה תוצאה.ובכן יהודה יכול להיות שתורים בכניסה מבלבלים אותך וגורמים לך לזלזל אבל לא אצלי.אני מכריז בזאת על נטישת אבו אדהם קרליבך לצמיתות!!!לכל חסידי אבו חסן.יכול להיות שכעת אתם מגחכים בהנאה אבל בנפול אויבך אל תשמח! בודאי שהוא לא תחליף לגבי. אבדוק את אבו דאבי ואם לא אז אסף נשאר האלטרנטיבה היחידה.

 6. נתתי היום הזדמנות נוספת לאבו אדהם.ביקרתי בסניף החדש הבשרי ביהודה הלוי בתל אביב.הוזמנה משוואשה וכדורי פלאפל .מה להגיד אני כבר מבולבל…המנה הטובה ביותר שאכלתי בשנה האחרונה.פשוט נפלא.החומוס מסביב אדיר והמשוושה טעימה.כדורי הפלאפל מוכנים רק עם הזמנת סועד.המקום מצודד יותר מהסניף בקרליבך .כנראה ששאדי האמון על הדלפק אכן ניחן במגע הקסם..עם ביצועים כאלה אבו אדהם יחזור להיות בית התפילה שלי.

 7. אני לא מבין!
  באתר החדש של אבו אדהם, מצוינים רק הסניפים בקרליבך, מנחם בגין וכפר יאסיף. לא מציינים שם את הסניף באבן גבירול! יכול להיות שמדובר בבעלות שונה?

 8. אכן, בעלות שונה. והם לא הבעלים של החומוסיה ביאסיף, אז זה קצת לא לעניין וטוב שהעלית את זה כאן.

 9. אבו אדהם קרליבך-סינוסואידה.מראה התור הארוך שוב פיתה אותי להכנס.חומוס פשוט עלוב.חסר כל גוף וטעם.השארתי חצי בצלחת שילמתי ויצאתי.פעם החומוס טוב,5 פעמים גרוע.זהו נתתי לו גט כריתות."תסמונת האקס המיתולוגי" כבר אמרנו?
  שבוע שעבר אכלתי במטבח של שוש.החומוס יותר מבסדר אבל מנה מקומצנת בכל קנה מידה.די.כמה אפשר להעליב את הלקוח?עוד כף חומוס תרושש אותן?שוב לא עושה חשק לחזור וכך יצא שכרן בהפסדן או כפי שנאמר"מרויח בגרוש מפסיד בלירה"

 10. תמיר, אתה לא קצת מגזים? בקש מנה יותר גדולה, אני בטוח שיבואו לקראתך.
  חוצמזה, מה נשאר לך? מאסף ואבו אדהם הרי נמאס לך. לאן תלך?

 11. שוקי.לא מציעים לי תוספת במטבח של שוש והמנה באמת קטנה!אז מה אתחנן לתוספת???זו נורמה לבקש תוספת במסעדות???לא מתאים לי לא אבוא שוב.ולשאלה לאן אלך?אמשיך לחפש…כרגע אין חומוסייה עקבית שמרתכת אותך אליה.

 12. תמיר, זה נורא פשוט: כשאתה מסיים לאכול מנת חומוס ולא שבע, אתה פונה למלצר או לבעל המקום ואומר "זה היה ממש טעים אבל אני עוד לא שבע". יש מקומות שבהם לא יציעו לך Refill אלא חצי מנה ויש מקומות שיתנו לך עוד חצי מנה ולא יחייבו גם אם אין להם מדיניות רפיל מוצהרת. אני מהמר שזה המקרה אצל שוש. בסך-הכל בשביל חומוסיה שיושבת במקום שהשכירות עליו בטח גבוהה הן לא יקרניות.

3 טרקבקים ופינגבקים

 1. חומוס להמונים » רשימת חומוסיות מעודכנת
 2. חומוס להמונים » חומוס אבו-דאבי
 3. חומוס להמונים » חומוס אבו אדהם

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*