חדש בבלוג

רוני פול, הפעם בבת-ים

המהדורה הבת-ימית של רוני פול מתעלה על המקור, עם חומוס ומסבחה מצוינים ופול שהוא לדעתי אחד הטובים בארץ. קחו משולשת.  

כתובת: אנילביץ' 41 בת-ים
שעות פעילות: א-ה' 7:30-16:00, שישי 8-15:00
טלפון: 050-6526052
רוני פול בפייסבוק
כשר

4.5 גרגרים

רוני פול הוא שם שכרוך אצלי בזכרונות נוסטלגיים. זה היה אחד המקומות הראשונים אליהם לקח אותי חברי י', עת עשיתי את צעדיי הראשונים כחומוסאי לפני קרוב ל-20 שנה.

באותם ימים זו הייתה חומוסייה צעירה, מקום על גבול יפו שמגיעים אליו בעיקר כשמאחרים את שעת הסגירה של אבו חסן. האטרקציה העיקרית שלה לטענת ינאי (אופס, חשפתי אותו), הייתה הרוטב החריף שהוגש איתה וש"סביר שכל דבר שתוסיף לו את הרוטב הזה יהיה טעים" (היה גם העניין הזה הלוגו, שלא הצלחנו להחליט אם יש בו עלה קנאביס במקום עלה פטרוזיליה בטעות או בכוונה. אבל בסופו של דבר זה היה בעיקר הרוטב).

היום ניתן למצוא רוטב פלפלי שיפקה ברוב החומוסיות בישראל, אבל זה לא תמיד היה המצב. אני חושב שהזכויות על עצם ההמצאה הן של אבו חסן, וברור שזו לא הייתה ההשפעה היחידה. בכל אופן, רוני פול קנתה לה במשך השנים שם בזכות עצמה והפכה לסוג של מוסד.

אחרי רוני לבת-ים

החומוסייה ברחוב אילת עדיין פועלת, אבל בשנתיים וחצי האחרונות רוני כבר לא שם. הוא נמצא 4 ק"מ דרומה, מנהל את הסניף הבת-ימי של רוני פול, על פינת הרחובות אנילביץ' וכצנלסון. שמעתי שהוא עושה שם חייל והחלטתי לבוא לראות.

הגעתי למקום בשעת אחה"צ של אמצע השבוע. היה רק שולחן פנוי אחד ומיהרתי לתפוס אותו. מלצרית זריזה ניגשה אליי מייד, ובתוך רגע נלקחה הזמנה, נחתו על השולחן פיתות, רוטב, חמוצים ובצל, ואחרי דקותיים גם האוכל.

המקום נעים. אווירה נינוחה, עובדים מחייכים, וגם רוני נראה רגוע יותר מאשר ברחוב אילת. המיקום עושה חלק מההבדל – לא עוד אזור תעשייה מאובק, כאן מדובר באזור שאנשים ממש חיים בו.

אצל רוני בבת-ים. האווירה נעימה ונינוחה

התפריט צומצם למנות חומוס ושתייה בלבד – לא סלט, לא מטוגנים, לא חומוס פטריות או חומוס בשר או לאבנה. רק חומוס, פול, מסבחה, גרגרים, טחינה ו/או ביצה תמורת 24-27 ש"ח בצלחת או 12 ש"ח בפיתה.

מכיוון שלא בכל יום יש לי הזדמנות לאכול את כל התפריט, הזמנתי בלי להסס משולשת עם ביצה. הגיעה המנה הגדולה והיפה שבתמונה (הקליקו להגדלה).

מנת משולשת אצל רוני פול בבת ים

היא הייתה טעימה כמו שהיא נראית, ויותר. באמת מנה מצוינת. נדמה לי שעדיין אפשר לזהות השפעות של אבו חסן גם במסבחה (המעט פחות חריפה) וגם בחומוס (שהוא קצת פחות סמיך והרבה פחות חמוץ). מצד שני, יש להם גם אופי משלהם, ובמנת המשולשת שלי הם לוו בפול שלדעתי הצנועה לא רואה את זה של אבו חסן ממטר.

עיסת הפול הסמיכה והחמימה הזו – האם היא השתפרה משמעותית או שתמיד היא הייתה כה טובה? בכל אופן, הפול הזה עומד בשורה הראשונה של תבשילי הפול הטובים בארץ.

משולשת היא פתרון טוב כשרוצים לנסות קצת מכל דבר, אבל אצל רוני פול זו פשוט מנה כייפית שכל המרכיבים שלה טעימים וזו לדעתי המנה המומלצת במקום הזה.

רוטב השיפקה. גם הקערית זהה לזו של אבו חסן

 

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*