חדש בבלוג

רוכבים בשביל החומוס (ספר)

מה הקשר בין חומוסיות וטיולי אופניים? אלו שני התחביבים של ירון גוטמרק, שמוקדם יותר השנה סיים קמפיין מימון-המון מוצלח ל"רוכבים בשביל החומוס", ספר שיוביל אתכם במסלולי רכיבה ברחבי הארץ ותמיד יסיים בחומוסייה.

רוכבים בשביל החומוס
ירון גוטמרק | צילום ומסלולים: יואב לביא | עיצוב גרפי: נאווה מוסקו
הוצאה עצמית, 2021 | כריכה רכה, 223 ע"מ | 98 ש"ח
לרכישת הספר אונליין

"רוכבים בשביל החומוס – מסלולי אופני שטח, חומוסיות ומה שביניהם", הוא כותר ראשון מסוגו – ספר שמשדך בין שני תחביביו של המחבר, שהם גם שניים מהטרנדים החשובים ביותר (בינתיים) של האלף הנוכחי.

הרעיון פשוט ומקסים: טיולי אופניים שהמסלולים שלהם מסתיימים בחומוסייה טובה – בדרך-כלל כזו שלא שמעתם עליה.

חדוות העשייה שאחזה בגוטמרק מרגע שהבשיל בו הרעיון, הייתה מדבקת. היא הובילה, בין השאר, לקמפיין הדסטארט מוצלח שמימן את הפקת הספר ולכך שרבים נרתמו ותרמו לו בדרכים אחרות. התוצאה היא ספר אלגנטי ומלא מטעמים.

ישנם בספר 18 מסלולי שטח, מחולקים לפי אזורים, מהערבה התיכונה ועד אזור החרמון. לכל מסלול יש 3 גירסאות ברמות קושי שונות – לרוכבים מתחילים ולמשפחות, לרוכבים מנוסים, ולרכיבה אתגרית. ובסיום כל מסלול יש המלצה על "החומוס הקרוב והטוב…" ולעיתים גם על שתי חומוסיות שעונות לתואר הזה.

יש בספר מידע רב גם על המסלולים וגם על החומוסיות, כולל פעילויות מומלצות, נקודות עצירה מעניינות, QR Codes למפות, ומנות מועדפות בחומוסייה המומלצת.

ישנם גם שני פרקים עם מסלולים עירוניים בירושלים ובתל-אביב ועם המלצות על חומוסיות טובות לאורך הדרך. שם לא מצאנו יותר מדי הפתעות, אבל ההמלצות בסה"כ טובות.

מלבד זה הספר כולל עוד 10 פרקים קצרצרים, 6 על חומוס ועוד 4 על אופניים, ובהם כל טוב – ממתכונים, דרך טיפים לרוכבי אופניים מתחילים, ועד האני מאמין של המחבר וסיפור היווצרותו של הספר.

מצד אחד, רמת החומרים לא אחידה ומצאנו כמה "באגים" שכדאי לתקן לקראת המהדורה השנייה. מצד שני, גם במהדורה הזו מדובר בספר כייפי – כתוב בסגנון קליל וישיר, מעוצב היטב, ומשובץ בהמון תמונות יפות ומסקרנות.

כדאי לצפות בסרטון שהכינו היוצרים לקמפיין ההדסטארט:

רוכבים בשביל החומוס נמכר ברשתות הספרים הגדולות ובחלק מהחנויות הפרטיות במחיר של 98 ש"ח. אפשר גם לרכוש אונליין מהדף של קמפיין ההדסטארט, בינתיים ב-85 ש"ח.

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*