חדש בבלוג

חומוס נחמני, פעם שנייה

לפני קצת יותר משנה התפרסמה כאן ביקורת לא נלהבת על חומוס נחמני. כבן השכונה שאוכל במקום תכופות ומחבב אותו מאד, חשתי חובה להציג כאן דעה אחרת.

יוחאי עילם

חומוס נחמני
כתובת: נחמני פינת יהודה הלוי, תל-אביב
שעות פתיחה: ו' 7:00-20:00 ש-ה' 7:00-2:00
טלפון: 03-5607342
ניתן לשלם באמצעות תן ביס.

חומוס בשר בנחמני

חומוס בשר בנחמני. יוחאי אוהב.

החומוסיה בפינה הצפון-מערבית של צומת הרחובות יהודה הלוי ונחמני היא חומוסיית הבית שלי. היא גם קרובה מאוד למקום מגוריי כך שאני מוצא את עצמי שם לעיתים מזומנות עם חברים, עמיתים לעבודה וגם בגפי.

חומוס נחמני פותח את איזור החומוס של יהודה הלוי. בפינה ממול נמצא חומוס בסאם, ובהמשך הרחוב אבא גיל, חומוס כנעני ושרם הירדני (עדכון: שני האחרונים נסגרו). בעבר שכן בהמשך הרחוב גם סניף של חומוס אבו שוקרי מאבו גוש. בכל זאת, החומוסיה שאני פוקד הכי הרבה מכל הנ"ל היא חומוס נחמני.

המחירים של נחמני לא דומים לאלו של יפו אבל התמורה שווה לדעתי את המחיר. המרקם מדויק – לא סמיך ולא דליל מדי, עם גרגרי חומוס עשויים במידה הנכונה (אחד הקולגות שלי למשרד תמיד מבקש "הרבה גרגירי חומוס!"). מעבר לשילוב הידוע של חומוס-טחינה-גרגירים, ושאר הקומבינציות הנפוצות, ישנה מנת הבית "חומוס נחמני" הכוללת גם צנוברים וחומוס בשר. מלבד החומוס, הם מגישים מנות בשריות משתנות וכמובן סלט ירקות ואת לימונדת הבית מצויינת שהולכת טוב עם החומוס.

בביקורי האחרון במקום הייתי בהתקפת רעבת, ולכן הלכתי על חומוס עם בשר. החומוס, הטחינה ובשר הבקר "מתחברים מצויין", נעימים לחיך ומשאירים טעם של עוד.

הלימונדה עובדת. חומוס נחמני

הלימונדה עובדת. חומוס נחמני.

בעל הבלוג לימד אותי לאכול חומוס (כמעט) בלי פיתה, אבל נדמה לי שהרוב המוחץ של אוכלי-החומוס לא יכול לדמיין חומוס ללא פיתה, ולפעמים מעדיף אותו עם הרבה פיתה.

אז כאן יש צ'ופר למנגבים: חומוס נחמני מצטיין בפיתות תפוחות, עשירות, ונבצעות באהבה. הפיתות הן חוויה בפני עצמה, ואי אפשר שלא לטעום מהן עוד בטרם הגיע החומוס.

גם השירות מצויין, במיוחד עם נופלים על המלצר הבכיר נעם אקוטונס, שהוא גם מוזיקאי המופיע מעת לעת בעיר. הוא תמיד ינהג בחביבות, ויבטיח לקמבן אתכם באקסטרה חמוצים.

ותיקי המקום מספרים כי בעבר לא הייתה חציצה בין חומוס נחמני לבין קפה ג'ורג' השכן. הדבר איפשר לחבר שולחנות בין בית הקפה לבין החומוסיה. חבל שכעת יש הפרדה שמונעת זאת. בסך הכל, חומוס נחמני מציעה חוויה נעימה, טעימה ומשביעה. אני ממליץ עליו בחום.

הערת המערכת: אהבנו את התמונות ואנחנו יודעים שיוחאי באמת אוהב את המקום ונהנה לאכול בו. בכל אופן, אבל אנחנו נשארו בעיקר עם אכזבה מהמקום, ומתחושה שבנחמני משקיעים יותר בהגשה ופחות בחומוס. יכול להיות שזה עניין של טעם, יכול להיות שהשתפרו מאז ביקרנו שם ויכול להיות שבביקור היחיד שלנו פשוט נפלנו על יום רע. בכל אופן, במערכת בלוג החומוס אוהבים ריבוי דעות וטעמים – גם אתם, אם תרצו, יכולים לכתוב פוסט אורח ולדבר שטויות להביע את דעתכם הבלתי משוחדת.

ולבסוף: מערכת בלוג החומוס מאחלת לחברנו יוחאי רפואה שלמה ומהירה ומחזיקה אצבעות שלא ייכנס לסטטיסטיקה.

9 תגובות על חומוס נחמני, פעם שנייה

 1. מצטרף לדעה על החומוס – אחד הטעימים בלב העיר, לטעמי.
  אבל – מסתייג מהדעה על השירות המצויין. הייתי בחומוס נחמני המון פעמים, ואני חושב שכל פעם היתה פאשלה אחרת בשירות; לפעמים שוכחים אותך, לא שמים לב אלייך, מתבלבלים במנות, לוקחים את הזמן וכו'.

 2. הפיתות באמת נראות מדהימות אבל החומוס אפילו בתמונה נראה קצת גרגירי כאילו לא בושל מספיק לפני הטחינה

 3. Abbu Rani Fan Club Band
  16 באוגוסט 2009 ב-11:34 //

  את החומוס הזה לא טעמתי, כך שלא אביע דעה, רק אספק אנקדוטה: בזמנו, לפני כמה שנים, מר"ן דודו גבע ניפק ביקורת אוהדת מאוד לחומוס נחמני. הרבה הרימו גבה, אך הורידו אותה לאחר שבוע, כשבתו החלה לעבוד במקום.

 4. אבן אדהם
  16 באוגוסט 2009 ב-18:33 //

  החומוס אצל נחמני סביר (בכל זאת, חומוס של יהודים)
  אבל במצעד החומוסיות הקמצניות הם ממוקמים גבוה למעלה.

  ֳשתיים-שלוש כפות חומוס נמרחות היטב, ניגוב לא זהיר והגעת לפני הצלחת.
  במידה והזמנת מנת חומוס גרגרים, כלל לא ימוקם ממרח חומוס במרכז הפיילה.
  לאחר שסעדתי מספר פעמים במקום והבנתי שאני משלים הכנסה בעזרת
  הפיתות הבצקיות שלהם, הבנתי שאין לי מה לחפש בנחמני כרגע.

  אזהרת קמצנות מופנית גם כלפי חומוס אכרם בשינקין.

 5. לא יפה לזלזל בחומוס של יהודים
  יש לנו בפרדס חנה שלוש חומוסיות מצויינות של יהודים !!!! ושתיים מהן לא קמצניות בכלל ואפילו נותנות מנה שנייה אם אתה מחסל את הצלחת

 6. יואב עינהר
  15 בנובמבר 2009 ב-00:00 //

  זכרון ראשון שלי מנחמני:
  סעדנו שניים, קיבלנו סלסלה ובה אפילו לא כמו בשיר על יונתן הקטן – שתי פיתות עצובות, את השלישית לא קיבלנו, כי נגמרו. הבעלבית היהודי לא טרח ליידע אותנו על מצוקת הניגוב לפני שהנחנו את עכוזינו בפינת הרחוב השמשית ומזל שכך כי את הזכרון השני הגרוע לקח לי לרכוש כעבור שנה או שנתיים:
  צלחת ובה משחה חסרת טעם, קרה ועקרה ותחושת מרמור על עצם נתינת הצ'אנס.

  בפינה ממול (אצל באסם) הייתה לנו עדנת מסבחה ארוכת ימים, עד שלפני חצי שנה שופץ המטבח, הוחלף הטבח ומאז טעם שום חמצמץ/רקוב דבק במנה.

  אין מה לחפש בצמת. עברנו לאבו אדהם בדרך פ"ת
  מצויין עם מלצרית מקועקעת וסקסית לאללה

 7. למה לא רושמים מחירים של המנות?
  לדעתי חשוב לרשום ולא לשכוח שחומוס זה עממי ושל פועלים זה גם חשוב שהמחיר יהיה בהתאם…

 8. בקשתי משולש התרשמתי שהם לא יודעים מה זה הביאו לי חומוס פול טחינה ביצה פיתה מלאה 25 שח . חומוס בסגנון הגרוס סה"כ טוב. לא אהבתי שאין מחיר על הקיר ושאריתראים עובדים במטבח מצטער מפחד ממחלות . עברתי בחומוס אליהו היה מפוצץ וכן בחומוס ללא שם במקוה ישראל פנת הרכבת טרוף של אנשים. אבא גיל לא מצאתי עבר כתובת?. נחמני אם בסביבה אכנס לא אקפוץ במיוחד

 9. חומוס ללא שם מקוה ישראל פינת הרכבת אולי לא מדובר בחומוסיה? לא בדקתי הנחתי שזו חומוסיה המקום היה מפוצץ. לגבי אבא גיל לא אתרתי ביהודה הלוי 55 אולי זו מסעדה ללא שם ? בעבר שכנה במקם אחר בבנין.

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*