חדש בבלוג

חומוס כנעני, תל-אביב

לנו, "כנעני" נשמע בהתחלה מאד לא משכנע. משתדל מדי, אולי אפילו פלצני. אבל מהניגוב הראשון התברר שטעינו – מדובר בחומוס טעים, שיורד מצויין.

עדכון: המקום נסגר.

חומוס כנעני
יהודה הלוי 55, תל-אביב
כשר

4 גרגרים

בשקט בשקט, מתרומם על רגליו מתחם חומוס חדש בדרום העיר, במעלה יהודה הלוי בואכה אלנבי. במרחק של כמה דקות הליכה ישנן כמה חומוסיות נוספות, טובות יותר או פחות; אבל באמת שלא צריך להתרחק – אחרי אבא גיל האורגני, ושרם הירדני, מתברר שגם בחומוס כנעני יש מנה לא רעה בכלל.

 

חומוס פול אצל כנעני

חומוס כנעני מאכלס את החלל הקטן ביהודה הלוי 55 אליו נדחק בעבר אבא גיל, שמצדו, כבש את החלל ששימש בעבר את שאשו, שנסגר בינתיים. כך שמספר החומוסיות בבלוק לא השתנה – רק האיכות טיפסה מדרגה.

בעל הבית, יוני, איש חביב ומסביר פנים, מכין בכל יום אי אלו תבשילים, ולצדם חומוס סמיך (שמזכיר קצת את הכרם), שאנחנו בחרנו לאכול עם עיסת פול מהבילה. אולי בגלל החיוך ואולי בגלל אוסף החמסות המאלף שעל הקירות, במקום שוררת אווירה נעימה, עם תחושב של אנרגיה טובה ועם סימנים מובהקים לשכנות טובה (יוני זיהה בין רגע שאחד משותפיי לשולחן הוא ילד-טבע, דילג לאבא גיל הסמוך והביא לו פיתה מלאה ואורגנית).

המנה של עבדכם, מתובלת במידה, מלווה בעריסה ובחמוצים ובפיתות מהסוג הנכון, נוגבה ונעלמה תוך דקותיים ולא נודע כי באה אל קרבי. החומוס היה טעים ולא מכביד, הפול רך וחמצמץ כראוי, עם שברי פטרוזיליה מתפצפצים. הרוטב החריף על המנה עשוי נכון, קצת צובט. ריחות התבשילים מלטפים את הנחיריים. בפעם הבאה ננסה לטעום עוד דברים – הפעם, מנת החומוס פול עשתה את העבודה.

9 תגובות על חומוס כנעני, תל-אביב

 1. וואלה, עברנו שם כמה פעמים ותמיד תהינו אם שווה לעצור… זה שהמנה "נעלמה תוך דקותיים" אומר שהיא מזערית או שהייתם רעבים? מה המחירים?

 2. טוב, כנראה שצריך לשנות את שם האתר ל"חומוס לתל-אביבים"

 3. דורון – לא, דווקא מנה יפה ודי משביעה. הייתה טעימה. מחירים לא זוכר בע"פ. כשאעבור שם אבדוק.

  פריפרי – אתה מוזמן לגייס חומוסאים מהפריפריה ככותבים בבלוג החומוס. כשיש לנו זמן אנחנו יוצאים מתל-אביב. לא תמיד יש.

 4. זכור לי שפעם לפני כמה שנים היה חומוס מצויין ברמת השרון (לא ברחוב סוקולוב, במקביל שלו ששכחתי את שמו) לא רחוק מהשופרסל, סמוך לאיזו פיצריה. בזמנו הוא היה מפתיע מאד והייתי אוכל שם קבוע, דומני שלבעל הבית קראו קובי.

 5. אני אבדוק !

 6. דורון!אני הייתי ואהבתי אחלה חומוס אחלה מרק אני ניזכרת ונהיית רעבה !

 7. אשמח להזמין נציג לחומוס שלנו במערב ראשון לציון
  פריפרייה קרובה יחסית
  כולי הזדהות עם הקושי לצאת מתל אביב אך אם אתם באיזור…
  שייקל'ה בר חומוס
  שווה!!!

 8. שייקלה.נשמח לבוא אבל מה עם איזה טיפ,טריק,מתכון קטנטן לחומוס שלכם?אולי נמצא צדיק אחד בסדום ?…

 9. הי. אני חי בקנדה ומתגעגע מאוד לחומוס ארץ ישראלי משובח. אני מכין חומוס עם פול בעצמי אך לא יודע להכיו עיסת פול ראויה לשמה. אם יש לכם מתכון אני אשמח מאוד לקבל.

  תודה

  בועז

1 טרקבקים ופינגבקים

 1. חומוס להמונים » חומוס בסאם תל-אביב

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*