חדש בבלוג

עוד חומוסייה ברחוב שוקן: אבו טביך

רחוב שוקן הדרום תל-אביבי הולך ונעשה צפוף – באוכל טוב. המצטרפת החדשה היא חומוסייה-שווארמיה שבמבט ראשון לא נראית הכי מבטיחה אבל בטעימה שנייה מתגלה כתוספת מבורכת.

חומוס אבו טביך
כתובת: שוקן פינת בר-יוחאי תל-אביב
טלפון: 03-6810474

עדכון ינואר 2009: המקום נסגר. צפוי להיפתח מחדש ביפו.

משולשת אצל חומוס אבו טביך

משולשת אצל חומוס אבו טביך.

רחוב שוקן בתל-אביב ידוע לפני הכל בתור מקום מושבה של מערכת "הארץ" וקצת פחות מזה בגלל בתי-הדין שיושבים בו. רבים יאמרו לכם ששני אלו משניים לאטרקציה האמיתית של הרחוב, פלאפל ג'ינה (אגב: הפיתות שלהם עדיין מצויינות אבל הפלאפל כבר לא מה שהיה. חבל).

בימים אלה נראה שהרחוב נמצא בעמדה מצויינת להפוך למתחם חומוס חדש. ישנו כבר חומוס פול זייתון עליו כתבנו כאן, וגם אבו ג'ורג' והפול של לוי במרחק הליכה, וישנה עוד חומוסייה וותיקה אחת נוספת לפחות כמטווחי קשת. לאחרונה הצטרף שחקן חדש: חומוס אבו טביך.

בדרך-כלל מקומות שמצהירים על עצמם כמי שמתמחים גם בחומוס, פול ומסבחה וגם בשקשוקה, שניצל ושווארמה לא נחשבים למקומות שטוב לחפש בהם חומוס איכותי. במקרה הספציפי הזה, מלבד השמועה (שטרם נבדקה) שגם השווארמה ראויה, החומוס נבדק ונמצא טעים בהחלט.

חומוס אבו טביך, מבט מהרחוב

חומוס אבו טביך, מבט מהרחוב.

הגענו למקום בשעת אחר-צהריים מוקדמת-פלוס והזמנו משולשת. הגיעה מנה יפה, עם חומוס בעל מרקם חלק להפליא, מסבחה סמיכה ופול חמצמץ. החומוס וגם הפיתות הדקות והרכות, הזכירו לנו קצת את אבו חסן. גם התיבול הנדיב, עם דגש על רוטב הפלפלים החריפים, שמוגש בצלוחית תגבורת נוספת.

התוספת המוצקה היחידה איתה הגיעה המנה הייתה צלוחית עם שלושה כדורי פלאפל, שהיו די גרועים. בכל אופן, גם בלי הפלאפל מדובר בעיסקה טובה – 24 שקלים תמורת המנה היפה הזו ובקבוק שתייה.

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*