חדש בבלוג

אבו חסן מגיע לקרליבך

הטלפון מצלצל. בצד השני י', חבר החומוס שלי, שבדיוק בביקור מולדת: "שמע, יש לי חדשות טובות וחדשות רעות". אני שונא שזה מתחיל ככה.

עדכון 1/11/2010: המקום נסגר.

חומוס אבו ג'מיל
כתובת: קרליבך 15 תל-אביב
טלפון: 03-5624490

"החדשות הרעות" אומר י' "הן שהברזתי לך וכבר אכלתי חומוס, אז לא נוסעים היום לאבו חסן". אני לא מחכה לחדשות הטובות – אלו חדשות טובות כבר יכולות להיות עכשיו – ואומר לי' בנחת שהוא נבל בן-בליעל. "חכה לחדשות הטובות" ממשיך י', "יש חומוסיה חדשה בקרליבך. יש חומוסיה חדשה בקרליבך וזה בדיוק – אבל בדיוק – אבו חסן". כאן הוא כבר הצליח למשוך את תשומת הלב שלי.

אבו ג'מיל. מנת מסבחה עם פול

אבו ג'מיל. מנת מסבחה עם פול. כמו אבו חסן ואולי אפילו טוב יותר.

זו לא תופעה חדשה שאנשים שעבדו אצל אבו חסן פותחים חומוסיה ומגישים בה מסבחה וחומוס שמזכירים מאד את אלו של עלי קראוון. מוקדם יותר השנה זה היה מלך החומוס מיפו שנפתח ברחוב הרצל ולמרבה הצער סגר מאז. הפעם מדובר על הג'ינג'י, אבו ג'מיל, פרצוף מוכר וחביב לכל מי שפקד את אבו חסן לאורך השנים האחרונות.

י', כמעט בלחש, הוסיף שהמסבחה של אבו ג'מיל לא רק דומה מאד לזו של אבו חסן, אלא שייתכן אפילו שהיא עולה על המקור. אני, כמובן, לא יכולתי שלא לבדוק וכבר הספקתי להגיע למקום פעמיים – פעם אחת ביום שישי, מצוייד בשתי עלמות חן, ופעם אחת בגפי אחרי פגישת עבודה לא הרחק משם.

אבו ג'מיל, מבט מהרחוב

לא, זה לא אבו חסן

הכצעקתה? ובכן, פחות או יותר כצעקתה. בביקור הראשון הגענו אחרי שהחומוס נגמר ולכן לקחנו מסבחה עם קצת פול. אישית, התקשיתי להבחין בהבדל ככל שמדובר במסבחה. הפול די שונה מזה של אבו חסן – כהה יותר וטעים יותר. בביקור השני אכלתי צלחת חומוס שגם היא הזכירה מאד את זו של אבו חסן. בהחלט במידה כזו שלו הייתי בסביבה (כמו שהייתי), בלתי-ממונע וכשעתי לא-בידי, לא הייתי חושב פעמיים.

חומוסיית אבו ג'מיל, בדיוק מול מתחם השוק הסיטונאי הממתין לכרישי הנדל"ן ודחפוריהם שיעלו עליו, היא מקום רחב ידיים, מואר וממוזג היטב. בעל הבית הוא איש חייכן ומסביר פנים, נדיב ורחב לב, שכבר בביקור הראשון חטא למסורת האבו-חסנאית והגיש לנו גם תוספת בלתי-רשמית וגם קפה על חשבון הבית. למקרה ששאלתם את עצמכם: לא, הוא לא ידע שיש לי בלוג חומוס.

אבו ג'מיל מגיש גם סלט ירקות, לבנה, ועוד אי אלו תוספות שלא קיימות אצל אבו חסן, אבל בסך-הכל הכותרת די מדוייקת: זה הדבר הכי קרוב לאבו חסן שטעמנו, והוא נמצא בלב תל-אביב. קוראי הבלוג (חוץ מתמיר, שלא מת גם על אבו חסן), מוזמנים בכל פה לבקר, לאכול ולדאוג שהמוסד החשוב הזה יאריך ימים.

 

17 תגובות על אבו חסן מגיע לקרליבך

 1. Abbu Rani Fan Club Band
  22 באוקטובר 2009 ב-20:25 //

  הייתי שם לפני שבוע, והיה מלבב. לקחתי חומוס רגיל, והוא הגיע תוך שנייה והיה אוורירי וטעים. היתה בירה שחורה בבקבוקי חצי ליטר – שזה פלוס ענק לכל חומוסייה, מסעדה או מקרר ביתי. האנשים היו לבביים. דיברתי עם הצעיר, זה שהכין את החומוס, ששאל איך היה. אמרתי לו: "טעים מאוד".

  המינוס היחיד הוא שהמנה היתה קצת קטנה, וגם כמות הסלטים (אני חושב שקיבלתי ארבעה זיתים, או משהו כזה). אבל את זה אני מייחס לטעות מקרית. בקיצור, מקום מומלץ.

 2. כל השנים האלה ואתה לא יודע שלאבו-חסן יש לבנה? יש ויש!

 3. בובו – ראית מה זה? תמיד יש הפתעות.

  אבו ראני – כנראה באמת טעות מקרית כי בפעמיים שהייתי שם המנות דווקא היו גדול מאד. שכחתי לציין את זה אבל המנות חד משמעית גדולות יותר.

 4. אתה יודע אולי מהן שעות הפתיחה? והאם פתוח גם בשבת?

 5. תודה על הביקורת
  חבל שאתה לא מציין מה מחירי המנות

 6. הייתי היום באבו ג'מיל בעקבות הביקורת.
  הזמנתי מסבחה עם קצת פול. לצערי הצלחת שלי לא הבריקה. המסבחה היתה חסרת טעם. אין כמו הטעם האלוהי של אבו חסן – המנה הטובה בעולם.

 7. חומוס אחלה יש בקרליבך סופסופ!

 8. היום הייתי שם ואחרי שקראתי מה שכתוב פה ציפיתי למנת על
  הזמנתי חומוס ומסבחה. החומוס היה בינוני והמסבחה היתה חביבה
  שלא תבינו לא נכון היה מאוד טעים אבל לא מתקרב לאבו חסן

 9. ציפיתי עם חבר בציפייה למסבחה השמימית של אבו-חסן, והתאכזבנו קשות. לא שהחומוס רע, אבל הוא רחוק מרחק שנות אור מהשלמות היפואית של עלי קרוואן. למרות שזה קרוב לבית, לאבו ג'מיל לא נראה שנחזור.

 10. אבו ג'מיל הוא לא הראשון ולא האחרון שניסה לשחזר את הקסם. הוא פשוט זה שהגיע הכי קרוב עד היום.

 11. עבדתי איזו תקופה בסביבה כשהוא רק נפתח וליד המקום יש סניף קטן ועמוס של אבו אדהם.
  החבר'ה באבו ג'מיל מסבירי פנים ומחירים המנות סבירים בהחלט.
  זוכרת שמאוד התפלאתי שיש חומוס טוב ממש שני מטר ליד ואנשים עדיין העדיפו להזיע ולחכות כמו מסכנים בתור של אבו אדהם, לחומוס בינוני-מינוס, לטעמי.

 12. לא אבו חסן ולא נעליים.
  היינו שם לפני שעתיים, הזמנו שתי מנות מסבחה וקיבלנו מנה אנמית ומאכזבת. אולי זה פלופ של הרגע, אולי המקום התדרדר, אבל ככל שזה נוגע לחומוס במרכז העיר, אנחנו נשארים נאמנים לאבו אדהם.

 13. עברו לפחות חודשיים מאז הייתי שם בפעם האחרונה, אז יכול להיות שהתדרדר אבל אני באמת מקווה שזה היה פלופ רגעי.

  אבו אדהם קרליבך לדעתי דווקא השתפרו, אבל גם בזה יש מי שחולק עליי.

 14. שי
  באיזו הייתם בדיוק?

 15. שוקי – מעולם לא היתה לי בעיה עם אבו אדהם קרליבך. אני חושב שבשורה התחתונה המשאוושה שלהם מעולה.

  הדרי – היינו באבו ג'מיל בקרליבך, החומוסייה בה עוסק הפוסט הזה… 🙂

 16. פעם בכמה זמן יצר הבגידה עולה שוב.לאחר תקופה מופלאה אצל "אבו איברהים" קפצתי לאבו ג'מיל בקרליבך לבדוק אם יש אלטרנטיבות לאשה החוקית.שורה תחתונה:שילמתי 30 שקלים קנס על הבגידה.
  הזמנתי חומוס פול ביצה.מגיעה מנה די עלובה בגודלה,שלולית פול רדודה עם רינג חומוס דקיק.הפול אנמי לחלוטין.חסר טעם.החומוס קצת פחות טוב ממה שאני עושה בבית(קשה לטעום אותו כי הוא לא עולה על המזלג).פיתות קרשיות.טעמתי קצת מזה ,קצת מזה ,השארתי את רוב המנה בצלחת,שילמתי, ויצאתי החוצה לחום המהביל תוך שאני ממלמל "טמבל"מה חסר לך בבית?מה אתה מחפש הרפתקאות חדשות?זה אפילו לא מזכיר את המנה המושלמת המוגשת על ידי אבא של אברם ממקוה ישראל.

 17. אתמול בצהריים היה סגור. מקווה שזו חופשה זמנית ושהמקום לא נסגר, אני מאוד אוהב את המסבחה שם.

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*