חדש בבלוג

חומוס אחד-העם

בחומוס אחד-העם תוכלו לקבל את החומוס שלכם ב-11 הרכבים שונים, כולל עם שקשוקה, כבד או פרגית. רק הזמנה של מנת קומפלט פשוטה עוררה בלבול מסוים אצל המלצרית הנחמדה. פלצנים? האמת היא שלא יותר מדי. בסך-הכל חומוסיה חביבה במיקום קצת מאתגר.

חומוס אחד-העם
כתובת: 
נחלת בנימין 59, תל-אביב
שעות פתיחה: א-ה' 8-19:30, ו' עד 17:00
טלפון: 03-5609358

3.5 גרגרים

נחלת בניימין הוא רחוב מפואר, מהרבה בחינות – היסטורית, אדריכלית, תרבותית, וגם קולינרית. על מסלולו, בין שוק הכרמל בצפון לדרך שלמה בדרום, זרועים מוסדות שתייה ואוכל ותיקים וצעירים במגוון לא רגיל – תימני, טורקי, יווני, פרסי, צרפתי, אמריקני, סנדוויצ'ים, יוגורט, סטייקים, קאווה, ועוד כהנה וכהנה.

מנת הפרמיום של חומוס אחד העם

מנת הפרמיום של חומוס אחד העם.

כמובן, החלק הקרוב למפגש עם שדרות רוטשילד איננו זה שבו כדאי לחפש אוכל פשוט וטעים. חומוס אחד-העם נמצא, מהבחינה הזו, במיקום לא מבטיח או מאתגר אם תרצו. מסוג המקומות שספק אם הייתי אוכל בהם לולא הבלוג הזה. החבר'ה קוראים לזה "חומוס של פלצנים".

למרות זאת, בניגוד לחששותינו ולמרות הקופי החשוד ("חומוס אחד העם, הקרם של החומוס"), לא מדובר במקום פלצני באופן מעיק. הרבה עץ, ושרך מהודר שחוצה את החלל, אבל החומוס הוא חומוס והפיתות הן פיתות.

התפריט, מלבד מנות החומוס הרגילות, כולל גם חומוס עם צנובר, זעתר, שקשוקה, פרגית או כבד. יש גם פלאפל, צ'יפס וקובה, כמה סלטים, שניצל ופרגיות. בסך-הכל מסוג התפריטים שאפשר למצוא בכל חומוסייה שפונה (גם) ליאפים, להוציא הטקסט המטריד במסגרת האדומה: ליד מנות החומוס: "המנות מוגשות עם שתי פיתות + סלסה-חריף + שום לימון וחמוצים".

ש' הזמין מנת חומוס פטריות, שנראתה טוב ובאמת הייתה טעימה. ש' חובבת הכבדים הזמינה מנת חומוס כבד – לא כוס התה שלי, אבל הכבדים היו עשויים היטב וגם היא הייתה מרוצה. אני הזמנתי קומפלט. או לפחות ניסיתי, כי המלצרית כנראה לא שמעה על מנה שכוללת גם חומוס ופול, גם ביצה וגם טחינה וטרחה לבדוק שאני מבין שה"תוספות" עולות כסף.

אחרי שאישרתי שכן, זה מה שאני רוצה, קיבלתי את המנה ה"מורכבת" והנדירה הזו, שעלתה בסופו של דבר 20 שקלים (אם חישבתי נכון: 16 לחומוס-פול, 2 לביצה ועוד 2 שקלים לטחינה…). מעניין אם יוסיפו אותה לתפריט.

אחד העם, מבט מבפנים אחד-העם, התפריט
חומוס עם פטריות באחד העם חומוס עם כבד

החומוס שלי, במרקם חלק ומעט דליל אבל טעים כשלעצמו, הגיע במנה נאה למראה עם עיסת פול כהה וסמיכה וטחינה ירוקה מדי ובעלת טעם בלתי-קשור של נענע (ככל הנראה). הביצה הייתה כמעט חומה ושמן הזית הוזלף בכמות מתקבלת על הדעת. מנה לא מרגשת אבל אסתטית וטעימה בסך-הכל.

החמוצים היו קצת חסרי חיים ואת ה"סלסה-חריף" (רסק עם קצת סחוג) לא לגמרי הבנו. לא היה קינוח (התפריט אמר: שאל את המלצרית; שאלנו; היא אמרה שאין) ואת הקפה שלנו העדפנו לשתות במקום אחר. אבל בסך-הכל מדובר במקום נחמד, עם שירות אדיב שמגיש חומוס לא רע.

אם אתם מאלה שאוהבים את החומוס שלהם עם בשר, אתם עשויים למצוא עניין מיוחד במקום הזה. אם אתם מעדיפים חומוס עם חומוס, ורוצים את החומוס שלכם עם יותר אופי, האלטרנטיבות הקרובות הן התימני וז'קו, שתיהן במרחק 5 דקות הליכה.

2 טרקבקים ופינגבקים

  1. Como fazer Homus! Receita Caseira, Perfeita e Saborosa! » Sabores De Israel
  2. Como fazer Homus! Receita Caseira, Perfeita e Saborosa! | Sabores de Israel

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*