חדש בבלוג

גרגרים 3: ברונו הלוחם בחומוס

מבזק חדשות חומוס. הפעם: על חומוסיה חדשה שמכינה חומוס כמו של סעיד ליד שוק הכרמל * סיפור ההצלה של חומוס בסאם התל-אביבי * על החומוס האורגני הראשון באזור הכרמל * ועוד כמה הפתעות.

כן, היינו קצת עסוקים והכל, ועגלת החומוס נוסעת אין-עצור, כמו שאומרים. חומוסיות חדשות נפתחות, חומוסיות וותיקות כמעט נסגרות, אדם סנדלר חושף מיליוני אמריקנים דקדנטיים לעובדת קיומו של החומוס, ותיבת הצור קשר שלנו מהבהבת בלי הפסקה. קבלו מבזק חדשות קצר, עם עיקרי חדשות החומוס של הזמן האחרון.

ברונו, סאשה ברון כהן.

מתיחת החומוס של עלי ג'י

מוקדם יותר החודש העסיקה את העיתונים בבריטניה מתיחה חדשה ומשובחת של סאשה ברון כהן (עלי ג'י, בוראט), לקראת סרטו הבא. ברון כהן, בדמותו כברונו (ההמוסקסואל האוסטרי בבגדי העור), נפגש עם בכיר לשעבר במוסד ועם מלומד פלשתיני, ושאל אותם שאלות קשות על חומוס ובכלל. הסרטון עם המתיחה שודר בערוצי טלוויזיה בודדים והוסר מכל אתר וידאו אליו הועלה. נצטרך לחכות לסרט (המקור: הטלגרף הלונדוני).

חומוסאי הציל חומוסייה

מה לא יעשה חומוסאי כדי להציל את החומוסייה שלו: אפרים ולדמן, עו"ד וחומוסאי מתל-אביב, חילץ את באסם ג'אבר בעליו של חומוס בסאם מציפורני עיריית תל-אביב. לשם כך היה עליו להגיע עד לבית-המשפט העליון, ולשכנע אותו שהדו"חות בסך 300 אלף ש"ח שהשיתה עליו עיריית תל-אביב אינם מוצדקים. ולדמן טען שפקחי העירייה עוסקים באכיפה סלקטיבית, והפלו את ג'אבר לרעה. עיריית תל-אביב בתגובה: "מה, הוא ערבי? לא ידענו" (המקור: הארץ).

חומוס סעיד ליד כרם התימנים

אייל תעוז, עד היום בעל סניף של לחם ארז, פתח חומוסיית הגורמה חומוס הכרמל, ברחוב הכרמל 11 בתל-אביב (באמצע שוק הכרמל, מול רחוב רמב"ם ולא דרומית לכרם התימנים כפי שפורסם כאן בטעות). פתוח כל יום עד 17:00 ובשישי עד שלוש וחצי. תעוז למד להכין חומוס אצל סעיד בעכו, וגם המחירים לא גבוהים בהרבה (17 ש"ח למנה). זה מקום שאין ספק שנגיע אליו (המקור: עכבר העיר).

חומוסייה אורגנית חדשה, 5 דקות מחיפה

בחודש הבא תיפתח בכפר יהושע חומוס גלריה, חומוסייה אורגנית ראשונה באיזור הכרמל. החומוסייה תמוקם במשק מספר 1 של איריס בן-צבי. בואו בהמוניכם (המקור: צור קשר).

אבו סלים מתחדש

סניף ירמיהו של חומוס אבו סלים החליף הנהלה (או בעלות, או שתיהן). ההנהלה החדשה טוענת שהמזגן עובד והחומוס טעים לאללה, ומזמינה את גולשי הבלוג לבדוק הכצעקתה. אנחנו עוד לא בדקנו הכצעקתה (המקור: האימייל הבז').

בשולי החדשות:

עוד על משבר המזון והתייקרות החומוס

קריאה מומלצת: משבר הגרעינים העולמי, האמנם בעיה חקלאית, הוא מאמר של פרופ' שחל עבו, חומוסאי בכיר וראש החוג לגידולי שדה וירקות בפקולטה לחקלאות באוניברסיטה העברית בירושלים. המאמר נוגע בסיבות המדומות והאמיתיות להתייקרות קטניות וגרעינים כמו חומוס ושומשום. קריאה מרתקת, שתשאיר אתכם עם מושגים חדשים על הגלובליזציה, משבר הסחורות והאנרגיה הירוקה.

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*