חדש בבלוג

שרון פול, אילת 22 תל-אביב

למקום ברחוב אילת בתל-אביב שנקרא פעם "רוני פול" קוראים עכשיו "שרון פול". אחרי שהתגברנו על החשדנות, ניסינו וגילינו שהאוכל קצת שונה אבל טעים לכשעצמו

שרון פול
כתובת:
אילת 22 תל-אביב
טלפון: 03-681-4246, 050-5272787
שעות פעילות: א-ה' 8-17:00, שישי עד 16:00
שרון פול – האתר הרשמי
שרון פול בפייסבוק
משלוחים משרון פול (וולט)
כשר

משולשת אצל שרון פול
משולשת אצל שרון פול

בחלל בו שכנה במשך שנים מסעדת רוני פול המפורסמת, החל לפעול בשנה שעברה מקום בשם שרון פול.
אני חייב להודות שהדמיון בשם ובשלט עורר בי קצת חשד, אבל אחרי שקיבלתי כמה תגובות חיוביות מנסיינים החלטתי ששווה לטעום.

במקום עצמו אין הפתעות. למעשה, מה שמפתיע הוא ש(מלבד מחיצות שקופות על הדלפק, שמן הסתם נוספו בקורונה) לא נראה שמשהו השתנה מאז תקופת רוני – אותו חלל גדול וממוזג היטב, עם אותם שולחנות וכיסאות עץ ואותן צלחות לבנות עם רוטב שיפקה שמזכירות את אלו של אבו חסן.

ישנו כמובן השלט, שאומר עכשיו "שרון" במקום "רוני", ואין עליו עלה קנאביס ענק. חדי העין אולי הבחינו כבר שגם הסלוגן השתנה: "מה שהמלך אכל ונתן למלכה" החליף את "מסבחה * פלאפל * חומוס". וגם שהמילה "כשר" הופיעה על השלט (במקרה גילינו שהבעלים התראיין לאחרונה בנושא הרפורמה בכשרות. כדאי להאזין).

הבדל בולט אחד הוא בשירות. למרות שבתצלום תפסתי אותו בלי חיוך, בעל הבית (שרון?), הוא אדם חברותי ולבבי – לא בדיוק המילים הראשונות שקופצות לראש כשחושבים על רוני (המקסים בדרכו).

בביקור הראשון שלי במקום הגעתי עם בת הזוג ועם חברנו ר'. היא כבר אכלה שם קודם עם חברים מהמשרד (שנמצא בנווה צדק הסמוכה), והדגישה פעמיים שזו החומוסיה היחידה עד כה בה היא השאירה צלחת ריקה – פשוט כי החומוס מאד טעים לה.

החומוס אכן טעים. חומוס עם טעם עמוק ומאוזן, במרקם משחתי חלק ולא סמיך-מדי. קיבלתי אותו כחלק ממשולשת, עם מסבחה חמצמצה ועיסת פול כהה וסמיכה, מתובלת בנדיבות בפפריקה וכמון, עם זילופי שמן זית ופטרוזיליה קצוצה ברישול מסוים. לא בהכרח המנה הכי יפה בה נתקלתי – אבל בהחלט מנה טעימה מאד.

המנות הגיעו עם פיתות לא רעות, פלחי בצל, סחוג ותטבילה. הזמנו גם פלאפל שהיה לא רע וצ'יפס שהיה טוב מאד, פריך מבחוץ ורך מבפנים כמו שצריך. וגם סלט פלפלים קלויים שהיה סבבה.

בסה"כ אוכל טוב מאד. יש דמיון מסוים לאוכל של רוני פול (אני מנחש שלפחות אחד מהעובדים עבד לפני כן אצל רוני), אבל גם הרבה הבדלים קטנים שממחישים שיש במטבח מישהו עם יד טובה ודעה עצמאית.

הגעתי למקום פעם נוספת ובפעם אחרת הזמנתי משלוח. בגדול – הטעם, הרמה והשירות די יציבים. נאכל שם שוב.

1 תגובה על שרון פול, אילת 22 תל-אביב

  1. שרון הוא אחיו התאום של אסף מחומוס אסף!

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*