חדש בבלוג

אבו חסן: ענק החומוס מעג'מי

הכל עניין של טעם, זה ברור. אבל כשאומרים לי "חומוס", התמונה הראשונה שעולה לי בראש היא המשולשת של אבו חסן. יש לזה כמה סיבות טובות, והן כרוכות בקשר הדוק בהיסטוריה של החומוס ושלנו.

חומוס אבו חסן
כתובת: הדולפין 1, יפו
טלפון: 03-6828255
שעות פתיחה: א-ו' עד 14-15:00

4.5 גרגרים

 

לכל אחד יש את החומוס שלו, החומוס שהוא הכי אוהב ומוכן לנסוע בשבילו עד סוף העולם. למזלי, במקרה שלי מדובר בנסיעה של רבע שעה בלבד – עשר דקות אם הכביש פנוי ואני רעב במיוחד.

הייתי שמח להיות מקורי בעניין הזה, אבל החומוס שלי – כפי שאולי הצלחתם לנחש מהכותרת – הוא אבו חסן. לא בגלל ש"כולם אומרים" ולא בגלל שאני אוהב לחכות בתור ארוך ואז לאכול בחיפזון ולברוח, אלא באמת בגלל שלדעתי זה החומוס הכי טוב בעולם קבלו תיקון: המסבחה הכי טובה בעולם (אולי זו הזדמנות טובה להזכיר: הכל עניין של טעם. פשוט, זה הטעם שלי).

מעצמת החומוס של אבו חסן

אבו חסן האיש, עלי קראוון (על השלט בסניף הדולפין כתוב "כראוון"), הלך לעולמו בשנת 2007, אבל שלוש החומוסיות היפואיות שנושאות את שמו ממשיכות להאכיל כל יום אלפי אנשים.

סניף הדופין של חומוס אבו חסן ברגע נדיר, ללא תור.בשנייה, זו שברחוב שבטי ישראל, ישנם הרבה יותר מקומות ישיבה. בשלישית, שקמה בעברו השני של הרחוב, יש גם הרבה מקום לשבת וגם כמה מנות שאינן קשורות לחומוס (לא הלך. עכשיו יש רק חומוס ומוצריו).

אבל מבחינתי אין תחליף לסניף המקורי ברחוב הדולפין – אבו חסן הראשון, המקורי, הישן והטוב.

החומוס, אגב, זהה בכל שלושת המקומות. פשוט, בחומוסיה הצפופה ברחוב הדולפין יש משהו אחר – אולי זה נוף הים (מה שנותר ממנו אחרי שהבנייה באזור נגסה בקו האופק) ואולי הבתים המתקלפים מסביב, ואולי גדר האבן שבהיעדר מקום ישיבה לעיתים אנשים לוקחים אליה צלחות חד-פעמיות עם מנת החומוס שלהם, עד היום.

אגדת חומוס ושמה אבו חסן

או שאולי זה הקסם שליווה את עלי קראוון הזקן ועוד אופף את המקום, חמישים שנים אחרי.

מנות אבו חסן ארעיות.הוא פתח את החומוסייה הראשונה שלו בשנת 1959, ברחוב 60 שבשכונת עג'מי. זה אחרי כמה שנים בהן הסתובב עם עגלה ומכר את החומוס, המסבחה והפול שהכינה אשתו. כן, זהו אחד הסודות הגדולים אבל היום כבר אפשר לספר – אום-חסן היא הממציאה הגדולה, הגאון הקולינרי שהוליד את מותג החומוס הגדול מכולם.

למקום "החדש" ברחוב הדולפין עבר אבו חסן בשנת 1972, והוא המשיך להגיע אליו בכל בוקר, כמעט עד לכתו. לפני כן – כך לפחות מספר המיתוס – השתלם אצלו בחור בשם סעיד, שלימים נתפרסם כעילוי חומוס בפני עצמו.

הסודות של אבו חסן

מה הסוד של אבו חסן? קודם כל, חומוס מאד טעים. אמנם, כשאומרים "חומוס" בהקשר של אבו חסן מתכוונים בעצם למסבחה שלו, שעליה תהילתו. אבל הכל טעים אצל אבו חסן – מנת המשולשת טעימה, כנראה, בגלל שהיא כוללת את המסבחה. מנות החומוס נהיות טעימות רק מלעמוד ליד סיר המסבחה לרגע.

הנוף: מבט מאבו חסן בכיוון הים - מה שנשאר ממנו(טיפ: עשינו הינדוס לאחור לא רע של המסבחה של אבו חסן. אם תתרגלו את המתכון תגיעו לתוצאות מפתיעות).

מעטים מעיזים לחלוק על הטענה כי המסבחה של אבו חסן היא מנת המסבחה הטובה ביותר שקיימת. היא חמה, נימוחה, עדינה להפליא, מתובלת בנדיבות ומגיעה עם קצת מהרוטב החריף בצד, למקרה שלא הספיק לכם. לי החריפות של המנה כפי שהיא מספיקה, אבל מנה אחת שלה בדרך-כלל לא מספיקה – ובדיוק בשביל זה ישנה גם חצי-מנה.

מתנגדי אבו חסן, מתלוננים על תרבות האירוח המנוכרת של המקום. על הצפיפות, על הדוחק, על האנשים שמציצים לראות אם אתה כבר גומר את הצלחת ומפנה להם כסא, המלצרים שצועקים מעל לראש.

אישית, אני לא שם לב בכלל שיש שם אנשים. גם לא מפריע לי שאין קפה ובקלאווה אחרי – סתם היו מקלקלים את הטעם. ואם רוצים קינוח, תמיד אפשר לנסוע או לצעוד למלבי של דג'אני, מרחק חמש דקות.

הצצה נדירה למטבח של אבו חסן. בקרוב...(רק דיר באלק – תיזהרו כשאתם עושים "פרסה" עם האוטו בדרך הביתה. השילוב בין אבו חסן למלבי ממש, אבל ממש, דופק את הראש).

יש גם משהו מאד ראשוני באופן שבו אתה מוצא את עצמך יושב באותו שולחן עם אנשים שלעולם לא הייתי יכול לעשות איתם שום דבר אחר – מלבד לאכול יחד אצל אבו חסן. איש העסקים והפועל, תיירות שזופות מול קשישים חיוורי פנים.

טיפים למבקר המתחיל באבו חסן

א. למקרה שזה לא הודגש מספיק – המנה החזקה באמת של אבו חסן היא המסבחה. בכל אופן, אם אתם מגיעים למקום בפעם הראשונה אולי כדאי לכם לקחת את המשולשת, הכוללת מסבחה וגם פול וחומוס – כך שתדעו שטעמתם מהכל, ולא תיאלצו לכסוס ציפורניים עד הביקור הבא, שבוא יבוא.

ב. הרבה אנשים לא מעריכים את החומוס של אבו חסן ולדעתי לא בצדק. אני חושב שמדובר בטעם נרכש ושלחומוס הזה יש את האיכויות שלו. דרך טובה אחת לחוות אותו היא במנת חומוס-מסבחה – "טבעת" חומוס שבמרכזה עריכת המסבחה הטובה בעולם.

ג. אבו חסן, כמו שבוודאי כבר הבנתם, זה לא מקום לקחת אליו חברים מפונקים מחו"ל שהגיעו לביקור, או את הדייט שלכם. יש מקומות אחרים בשביל זה. בכל אופן, אם החברים שלכם פחות מפונקים אז הם יודו לכם – אבו חסן זו תופעה אוניברסלית, ובני כל הלאומים מתמכרים.

ד. הדרך הכי פשוטה להגיע למקום היא מרחוב יהודה הימית. סעו ביפת ופנו אחרי אבולעפיה ימינה לכיוון גן הפעמון; בבודקה קחו שמאלה והמשיכו קצת עם הכביש. ליד קיר הענק תמצאו הרבה חניה ומדרגות שיובילו אתכם לרחוב הדולפין, ישירות לאבו חסן.

36 תגובות על אבו חסן: ענק החומוס מעג'מי

 1. שוקי,

  עשית אותי רעב. מה לעשות – עברתי במקום בפסח, פעמיים, והיה סגור, ועכשיו אני שוב בניכר. אני מתגעגע!! אגב – גם אני דוגל במסבחה; גם החומוס מעולה, אבל המסבחה היא, כפי שאני וזוגתי נוהגים לומר, שירה. אולי המנה הכי מושלמת בארץ (בכלל, לא רק בחומוס).

  זהו, אמרתי את שלי. אני בטוח שעוד רגע תמיר ינסה לקלקל את המעמד (ולהעיר הערות על כך שאני הולך לחומוסיה עם זוגתי). זבשו – גם בעניין החומוס, גם בעניין המסבחה וגם בעניין הבת זוג.

 2. מה הכוונה "מנה בודדת אף פעם לא מספיקה?"המנות קטנות?כשאכלתי שם אכן המנות היו קטנות.איני דוגל בלהתפוצץ בחומוסיה(תמיד רק פיתה אחת)אבל דחילק תן מנה נורמלית ואם רוצה תוספת תן תוספת על חשבון הביית!מה זה להזמין מנה וחצי?…עצם הקונספט של קמצנות במשחה הלבנה מחשיד לגבי מרכיבי המנה.חומוסייה נדיבה עושה את החומוס באהבה ולהפך!.מסבחה אמיתית עושים בהזמנה אישית פר לקוח.מגיעה ההזמנה ומתחילים לשמוע קונצרט למכתש ועלי אפוס 86 בכתישת השום.מה זה להכין מסבחה בפיילה ולמכור כמו מרק?שוב אהיה הילד שצועק המלך עירום:אבו חסן מאד אהוד על ידי חומוסולוגים מתחילים שנשבים בחוק העדר ואוהבים להרגיש כמו ותיקי הגדוד..הרבה אנשים יכריזו"אבו חסן"מבלי לאכול שןם מעולם כי הם רק שמעו.אולי לפני 10 שנים זה היה נכון ומיוחד.כיום עם פריחת החומוסיות אבו חסן בינוני ביותר.

 3. יש דברים שהם עניין של טעם ויש אמיתות מוחלטות. האמת המוחלטת היא שהמסבחה של אבו-חסן היא המאכל הכי טעים שידעה האנושות. ועם אמיתות מוחלטות לא מתווכחים.

  גם מחר, כמו בכל יום חמישי, אביא לכל המשרד מנות מסבחה חמות מאבו-חסן. וגם מחר, כמו בכל יום חמישי, יודו כולם שזה הדבר הכי טעים שיש.

  מי שאכל חומוס באבו-חסן (ולא מסבחה) לא יבין זאת.החומוס הוא טוב אם כי לא יוצא מן הכלל. המסבחה היא אלוהית.

 4. אני מסכים עם תמיר, אכן החומוס מאכזב מאוד מאוד אבל אנחנו כמו עדר אומרים שטעים אפילו שלא היינו, בעניין המסבחה חשוב לציין – מעולה!!!
  אבל רק המסבחה ולדעתי מי שמבין בחומוס לא יגיד שהחומוס טוב, ולא זה לא עניין של טעם , לחומוס יש סטנדרט מסויים ומשם אפשר להגיד טעים , דליל, טפל וכדומה אבל חייבת להיות רמה מסויימת ומשם לצמוח ולהביע את דעתך אז תרגעו כבר בעניין אבו חסן והחומוס כי הוא ברמה נמוכה מאוד, ושוב לצורך ההגינות המסבחה מ ו ש ל מ ת!
  דבר נוסף שהוא קצת שולי לדעתכם כנראה – התאכזבתי מאוד מהאסטטיקה של המקום ושל העובדים אבל זה רק אני ומה שחשוב לי.

 5. אני חושב שסתם אחד הכי דייק. החומוס טוב, אם כי לאו דווקא הכי טוב. המסבחה בלי תחרות.
  תמיר – אירוח זה חשוב, אבל בחומוס מה שהכי חשוב (לי) זה שיהיה לי טעים.
  משה – ממש נסחפת.
  במבי – זכית. זוגת שמצטרפת לאבו חסן זה סבבה.

 6. כולה חומוס, תיכנסו לפרופורציות…………….

 7. ( תהיות על השמן באבו-חסן )

  לפני הפסח יצאתי עם בחורה שגם אוהבת מאוד את אבו-חסן. היא סיפרה לי שהם שאלו פעם באבו-חסן ואמרו להם שהשמן על המסבחה זה שמן רגיל ולא שמן זית. מיד ביטלתי את טענתה בבוז, כמי שמבין עניין, ואף בחורה לא תלמד אותי כלום על חומוס! אף על פי שצבעו של השמן שם בהיר מאוד וצהבהב.

  ביום חמישי הלכתי לסעוד את ליבי באבו-חסן (סניף הדולפין, לשם שינוי), והחלטתי להסתפק במינימום פיתה ולאכול המסבחה עם מזלג. אחרי שסיימתי עם המזלג, נותר בצלחת בעיקר השמן. לקחתי פיסת פיתה וטבלתי בשמן. נחרדתי! זה באמת הרגיש כמו שמן רגיל!

  האם למישהו יש ידיעות מוצקות בנושא?

 8. תגיד.מי שנותן לך מנה כל כך קטנה(על תוספת הס מלהזכיר)יתן לך שמן זיית?עכשיו ברצינות.גם אם היה שמן זית, כנראה שבכל החומוסיות הוא זול ובאיכות ירודה(שדרך אגב רע יותר לבריאות משמן רגיל).בבית אני משתמש בכתית מעולה(extra virgin).רק זה נחשב שמן זית בריא ומחירו בהתאם.

 9. אני אכלתי הרבה פעמים חומוס במקום החדש וזה מאוד מאוד טעים ופשוט אין לי מילים לתאר כמה זה טעים.

 10. האם שמעתם על חומוס מטר בחיפה???
  אתם חייבים לנשות זה נמצא בשוק וואדי ניסנאס בחיפה………
  במסעדת מטר תמצאו את החומוס והפול והמסבחה הכי טעים שיש {לפי דעתי וטעמי} וגם ניתן למצו שם כל מיני מאכלים ביתיים ותבשלים מיוחדים פשוט חבל על הזמן……..
  אגב זו אחד המסעדות היחידות שבאמת משתמשת בשמן זית אורגינל (בדוק)……….
  אתם חייבים לטעום ולנסות בשביל להבין

 11. סמי.שים מודעה בסוף שזה מדור פרסומי….דחילק אנחנו חומוסולוגים לא טמבלים שאוכלים סושי

 12. תמיר אחי אני פשוט ממליץ למי שבאמת אוהב חומוס……….
  אם יצא לך פעם תכנס למסעדת מטר בחיפה ברחוב הוואדי ותנסה את החומוס…..
  ואם אתה באמת חומוסולוג אז אחרי שתנסה אני מאוד אשמח לדעת באזה דירוג אתה מדרג את החומוס של מטר……
  אני חושב שאין מה להפסיד פשות שווא לנסות………….

 13. סתם אחד ותמיר –
  בעניין השמן.
  תמיר צודק חלקית. כלומר, נכון שבהרבה חומוסיות יש שמן זית מהול או פשוט פחות איכותי, וזה בהחלט משפיע על הטעם של המנה. בחומוסיות מצליחות במיוחד, כמו אבו חסן, סעיד או לינא, השמן איכותי וזה כנראה חלק מסוד ההצלחה. בגליל מבינים יותר בשמן וגם ההיצע גדול והמחירים זולים יותר.

  השמן במסבחה של אבו חסן הוא לדעתי שמן זית אמיתי לגמרי ואפילו איכותי, אבל בעל טעם מאד עדין – כמעט אנמי.

  בכלל, מגוון הטעמים והצבעים של שמני זית טובים הוא עצום. הצבע יכול להיות צהבהב וכמעט נטול טעם, ירוק עמוק ומריר, או בעל גוון ירוק עכור וטעם "עשבי" אם הזיתים היו ממש ממש צעירים.

  כשאתפנה, אכתוב כאן גם על שמן זית. כמובן שאצטרך גם להרחיב את ידיעותיי בנושא. אני לא מומחה.

 14. גם המסבחה וגם החומוס מס' 1. מהחומוסים הבודדים שטעמתי (וטעמתי המון) שיש לו טעם של תסיסה חמקמקה מסויימת שהלוואי והייתי יודע איך להשיג אותה.

 15. אבו חומוס
  30 ביוני 2007 ב-06:23 //

  שלום לכולם

  בחרתי להגיב על הפוסט הזה, אבל האמת היא שהתגובה היא כללית יותר ונוגעת לתוכן האתר באופן כללי. פשוט לא מצאתי מקום ראוי יותר לומר את דברי…

  דבר ראשון, כל הכבוד (!!!) על האתר. הפוסטים כתובים יפה, וניכר מאוד שהכותבים (והמגיבים) הם אכן חובבי חומוס אמיתיים ואדוקים (לרוב יותר ממני..) שהחומוס באמת קרוב לליבם (ולא סתם אוהבים להתפלצן על חומוס, כמו חלק ממכרי..).

  קצת רקע על עצמי (חומוס-wise, כמובן): ירשולמי במקור (וגם היום) שבילה שנתיים מחייו ביפו (כן, כן, 5 דקות מהמקדש שלכם). במהלך שהותי ביפו ביקרתי על בסיס קבוע באבו-חסן (וזה עדיין החומוס המועדף עלי כשאני באיזור) וגם ברוב החומוסיות שהוזכרו כאן בביקורות (ולו רק בגלל שחבר תלאביבי זה או אחר אמר – "בוא אתה חייב לטעום את החומוס הזה"…). אני עדיין מגיע לת"א לעיתים קרובות ומנסה מדי פעם מקומות חדשים (רק אם קיבלו הרבה המלצות – נכוויתי מספיק פעמים).

  רציתי לומר לכם, שבקוראי את רוב הפוסטים והתגובות באתר, עלתה בי תחושה קשה של עצב. עצב על כך שאנשים, ש ב ר ו ר לי שהם חובבי חומוס אמיתיים, לא יודעים מה הם מפסידים.

  אני מאשים את הכל בנטיה התל-אביבית להאמין שת"א היא מרכז העולם (זו לא אשמתכם, זה ענין גנטי..). בתור מישהו שבילה בת"א שנתיים, אני מודה שבתחומים מסויימים ת"א מובילה בגדול (אין כמו הפקקים התלאביביים או מצוקת החניה..) אבל מה לעשות, שבתחום החומוס – ממש לא.

  הנטיה הזו, לדעתי, הובילה לכך שכל חומוסייה בת"א שמגישה חומוס מקופסא זוכה כאן להתייחסות סופר רצינית שמלווה תמיד בשטף תגובות מצד מעריצים (חומוס אשכרה? נו באמת. כמעט נחנקתי כשקראתי את זה); והובילה לכך שאבו חסן, שהוא כנראה החומוס הטוב היחיד באיזור (אבל הכי טעים? מ מ ש לא) התקבע אצלכם כחומוס הטוב עלי אדמות, וכל מי שמעז לכפור ב"אמיתות האוניברסלית" הזו (!) מוקע מיידית.

  קשה להאמין שעד שסוף סוף אזרתם כוח לטפס לירושלים (אני יודע שזה קשה לכם, התל אביבים..) ביקרתם בחומוס לינא וזהו. דווקא מהאתר הזה ציפיתי להרבה יותר, ולא להתנהגות של חובבן חומוס מתחיל שבשבילו ירושלים=לינא. לא שיש משהו רע בלינא; להיפך, חומוס מעולה ולדעתי בהחלט בין המובילים בירושלים (החביב עלי, בכל אופן). אבל לינא הוא קצה-קצהו של המזלג בכל הנוגע לחומוס בירושלים.

  יש כמובן את החומוסיות "הישראליות" בעיר – פינתי (שבאמת יש להקדיש לחומוס שלהם פוסט נפרד – יש לו טעם מריר ויחודי מאוד. לא כולם אוהבים), רחמו, וכו'. יש את החומוסיות באבו גוש, בעיקר שני האבו-שוקרים (אנחנו שייכים למחנה אבו שוקרי הקטן) שם החומוס היא יציקה כבדה ועזת טעמים.

  אבל מעל כל אלו, יש את החומוסיות של העיר העתיקה, שהן בקטגורייה נפרדת לגמרי. לינא היא אחת מהן, אבל יש עוד רבות, ומה שמדהים – בכל אחת החומוס שונה לגמרי מהשניה! בלינא החומוס עדין, קליל וחמצמץ (וכמו שאמרתי, האהוב עלי); באבו טאהר החומוס קצת כבד יותר ופחות מתובל; בעכרמאווי (ויסלחו לי המדקדקים על האיות..) שמחוץ לשער שכם, החומוס מתובל מ א ו ד מ א ו ד (וטעים!!); ואת טעם החומוס של אבו שוקרי (המקורי באמת!) שנמצא 50 מטרים בלבד מלינא(!) קשה להגדיר… ויש עוד ועוד חומוסיות, בתוך החומות וגם במזרח העיר (לאלו שלא חוששים לחייהם..).

  חבל לי לראות חובבי חומוס אמיתיים כמוכם מבזבזים את זמנם בויכוחים סתמיים (חומוס אסף או חומוס אשכרה?). תנו קפיצה לירושלים, ואני מבטיח לכם (בתור ירושלמי שחי את החומוסים שלכם שנתיים..) – אתם תחשפו למגוון של טעמים וריחות שלא ידעתם שקיימים!

  עכשיו בשיא הרצינות: אחרי סיור חומוסיות בירושלים אתם תבינו למה כל ירושלמי ממוצע מגחך כשמציעים לו לנסוע לת"א לאכול חומוס…

  בברכה
  אבו-חומוס

 16. ואללה מרוב סוגריים לא רואים את התגובה…תכלס חומוס טוב יש בכל מקום וגם חומוס מחורבן יש בכל עיר.הגליליים מגחכים על הירושלמים,הירושלמים על התל אביבים …איך אומר הפתגם: "החומוס הטוב ביותר זהו החומוס שהכי טעים לך"

 17. אבו חומוס היקר
  מסכים איתך שירושלים היא אוצר בלום של חומוס, אבל לא יוצא לנו להגיע לשם הרבה. מתישהו נמנה כתב לאזור ירושלים והמצב ישתפר.

 18. אחד שבאמת מבין
  21 באוגוסט 2007 ב-19:43 //

  חלאס חברה אין על חומוס מטר בכרמיאל ובלב המפרץ החומוס הכי טעיםםםםםםםםם בצפון….גם המסבחה וגם לא מתקמצנים!!!

 19. תפסיקו לבלבל את המוח !!!
  המקום הוא סתם חור,על השולחן אין אפילו מפיות,לא מקבלים חמוצים,הייתי שם לפני שבוע עם 2 חברים,ומלבד צלחת עם בצל לא קיבלנו כלום.
  ועכשיו לחומוס עצמו: אמנם טעים אבל הגיע קר,המסבחה טובה מאוד,אבל 3 ניגובים סיימו אותה והשאירו טעם של עוד לפחות מנה…
  המקום כל כך רועש והמוני (בניגוד להמוניות החמימה אצל סעיד) שברחנו אפילו לפני שהייתה לנו הזדמנות לבדוק אם מקבלים איזו כוס קפה ובקלאווה

 20. שפוט מסבחה
  1 בדצמבר 2007 ב-21:42 //

  אני מודיע בתדהמה שמאז שנפטר אבו חסן – האבא שפתח את המקום ואומרים שהשגיח אישית על הכנת החומוס עד יומו האחרון,  (ראיתי את מודעות האבל תלויות על הקיר בסניף רחוב הדולפין) המסבחה כבר לא אותו הדבר. ממש לא משהו. לא בטעם ולא במרקם. סוד המסבחה הטעימה בעולם ירד איתו לקבר.  חבל. יש למשהו המלצה למסבחה טובה במקום אחר?

 21. שפוט מסבחה יקר,
  סוד המסבחה של אבו חסן ידוע לשלושת בניו וכ-50 אנשים שעובדים ו/או עבדו איתם בעבר. אל תדבר שטויות. חוץ מזה, שאכלתי שם השבוע והיה טעים כרגיל.

 22. האם אבו חסן פתוח גם בימי שבת??

 23. חובב חומוס
  2 במרץ 2008 ב-15:43 //

  מישהו שם לב שהמסבחה של אבו חסן השתנתה בשבועות האחרונים …
  קצת יותר סמיכה וקצת פחות טעימה !!!
  או שאני מדמיין ???

 24. יש לכם חומוס פטיש, מעולה.

 25. לתמיר הכותב תגובה
  17 בינואר 2009 ב-19:18 //

  שלום לך תמיר
  אתה תמיד רק מדבר מדבר ולא יודע מה מדבר כי החומוס של אבו חסן הכי טעים שיש בארץ עובדה רוב האנשים מתל אביב מחיפה וכל העירים שיש כולם באים לאבו חסן ואבו חסן הכי טעים שיש אז תחשוב מה אתה מדבר לפני מה שאתה אומר.

  ועכשיו בקשר לשמועות שמציאו אותם
  אבו חסן לא שם לא חומר משמיר ולא כלום הממשלה אין לה מה לעשות רק מקלקלת מקומות של אנשים ויש מקומות שיש עכברים בהם כמו חומוס בתל אביב המון עכברים אבו חסן הכי נקי והכי טעים והכי זול שיש בכל תל אביב ואני מקווה לצוות אבו חסן בהצלחה

 26. צביקה מת"א
  19 באפריל 2009 ב-08:44 //

  האמת מקום די בעייתי אבו חסן המקורי למרות החומוס הטעים , זה לא נראה הגייני במיוחד ,נראה פשוט שוק ולא מסעדה לאכול . אנשים פשוט השתגעו . מבחינתי אין חומוס בעולם ששוה לאוכל כמו ככה עם תור כזה על הפרצוף שלי ואנשים בתוך הצלחת שלי.  אני בא לאכול להנות  ברוגע לא לסבול מלחצי הקהל העומד ומחכה . .

 27. יאללה תפרגנו לאבו חסן. לא רק החומוס הטוב ביותר שקיים, אלא גם אנשים על הכיפאק. חומוס כמו שחומוס צריך להיות. 

 28. לא יודע מה כולכם רשמתם וחפרתם פה
  זה אחד החומוסים הכי טעימים שיש באבו חסן הרגיל בעליה.
  אחלה של שירות
  רק לפעמים יש קצת תור אבל אפשר לסבול , זה רק מוכיח כמה המקום טוב.

 29. לא ברור לי איך קובץ של דפקטים, שדווקא כותבים בשפה תקנית (פחות או יותר) מחרתתים על חומוס וזונחים את מאכלינו המסורתיים כמו דגים ממולאים, כבד קצוץ, קורקבנים במיץ, חריימה, רגל קרושה, מרק עם לוקשים (חמץ!) שלא להזכיר מאכלים שרק מבינים באמת מכירים. פלא שכל האנושות תוקפת אותנו? הם מבינים שמשהו לא מוברג כל כך טוב בקופסא (ואינני מתכוון ןמגרש מכבי נתניה – די!!).
  חברה, תתעשתו לפני שיהיה מאוחר מדי.

 30. בני – גם אנחנו אוהבים אותך (אבל מחרטטים כותבים עם ט', אגב שפה תקנית).

 31. חזק הרגת אותי מצחוק אכן חומוס פצצה

 32. מסעדה טעימה ומוצלחת שמחים על הבחירה השירות מצוין המנות טעימות ויפות החומוס מדהים אבל…
  יש ממש קצת חמוצים והמנות קצת יקרות…
  אבל סה״כ אחלה מסעדה!!!

 33. שימותו הקנאים !!!! שיחנקו בחומוסיות של 2 שקל !! אני לא הייתי בארץ חמש שנים וחוץ מלמשפחה רק למסבחה של אבו חסן התגעגעתי !!!!! דבר ראשון הלכתי לשם !!! והטעם לא השתנה 🙂 אני חושב שאבו חסן הפך מנה פשוטה ל״גורמה״ זה הכל בטאצ׳ !! אתה רואה גרגיר חומוס אבל הוא נמס לך בפה בגלים של טעם מדהים, חומוס פול אהבתי לאכול בכל מקום,עד שטעמתי את המסבחה של אבו חסן, אני לא אוכל פול יותר. ולא מעיז לנסות מסבחה במקום אחר כי כבר ניסיתי מספיק אחרי אבו חסן כדי לבדוק אם אולי זה גם שם טעים וזה לא !!!!! אבו חסן לנצח !!!! אני מקווה שיום אחד יפתח סניף בלוס אנג׳לס !!! אמן

 34. בפעם האחרונה שהייתי אצל אבו חסן עלתה בי מסקנה משולבת:
  1. או שאבו חסן מגיש חומוס אחלה (שטראוס)
  2. או שחומוס אחלה אישהוא הצליחו לגנוב את המתכון שלו..

  ולמה בכל החומוסיות ביפו צועקים את ההזמנות?
  אני אוכל הרבה בכפרים במשולש ושם מעולם לא צועקים..

 35. אוקיי אז ככה….יש להבדיל בין החומוס של אבו חסן למסבחה שלו..החומוס בינוני קצת חמצמץ ויצוק מדי. המסבחה מדוייקת ושמיימית חמימה מתובלת בדיוק מושלם השילוב של שניהם בצלחת חומוס יצוק מסביב ומסבחה חמימה ומתובלת באמצע יוצרים את האגדה ושמה אבו חסן..מנה מעולה טעימה ושווה עלייה לרגל בכל יום ושעה…לא להחמיץ!!.

 36. סווילה המלכה של החומוס וסעיד המלך ! חומוס יש רק בעכו כל השאר … ליד.
  סורי עם פגעתי במישהו .

6 טרקבקים ופינגבקים

 1. חומוס להמונים » חומוס ופוליטיקה
 2. חומוס להמונים » חאג‘ כחיל, יפו
 3. חומוס להמונים » מדד חומוס להמונים
 4. חומוס להמונים » סוהילה (אבו סוהיל), עכו
 5. לכבוד שבוע הספר – חמישה ספרים מומלצים על פסיכולוגיה | על הספה
 6. ולווט אנדרגראונד - בלוג ביקורת התקשורת של דבורית שרגל » התפשטות‏

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*