חדש בבלוג

אודות חומוס להמונים

חומוס להמונים הוא בלוג שמוקדש לחומוס ולאוכל מזרח-תיכוני.

הבלוג קם באוגוסט 2006, ונכון לאמצע 2019 כולל למעלה מ-800 פוסטים בהם ביקורות חומוסיות, מתכונים מסורתיים ומקוריים, חדשות ואקטואליה, סיפורים ומאמרים.

במשך השנים הבלוג אוזכר וצוטט בכל כלי התקשורת בישראל; בכלי תקשורת חשובים רבים בעולם בהם TIME ,AFP ,CNN ,BBC, הטלגרף, ABC, אל-ערבייה ורבים אחרים; בסרטים דוקומנטריים; בספרי עיון ובמאמרים מדעיים.

מייסדי הבלוג הם שוקי וטל גלילי.

 

***

מה פתאום חומוס?

חומוס, כן חומוס. כל מי שמכיר אותנו חשב שנפלנו על הראש – כאילו, בלוג… על חומוס?!

אבל זה די פשוט בעצם: מי לא אוהב חומוס? בגדול, לכל אחד יש את ההעדפות שלו, אבל כולנו (כמעט) אוהבים אותו. ואם אתם לא מחשיבים את עצמכם בתור אוהבי חומוס, אז רוב הסיכויים שפשוט עוד לא טעמתם את החומוס הנכון.

וזה לא רק החומוס. ישנן גם המסבחה, משאוושה, חומוס פול, מחלוטה. וגם מרק חומוס, ארבעס, סמבוסק, אורז עם חומוס, פלאפל כמובן – אין סוף צורות הכנה ואכילה לגרגרי החומוס ולפול שלידם.

כל העסק הזה טעים מדי מכדי שלא יהיה עליו בלוג. ובכלל, מי שמע כדבר הזה, שבמדינה אין בלוג שמוקדש למאכלים הלאומיים שלה? מי יספר להמונים על הפיתות ושמן הזית ורוטב השומלימון והפלפלים החריפים שאפשר לאכול בסימטה נידחת זו או אחרת? מי ידגום עבורכם את החמוצים והסחוג והעריסה מרוקאית וה"חריף", יצנן את הפה בהרבה טחינה, פטרוזיליה ונענע, ולעיתים יקנח בקפה עם בקלאווה, רק בשבילכם – אם לא אנחנו, אה?

אז אמרנו: הגיע הזמן לבלוג על חומוס.

כמה אפשר לדבר על חומוס?

לדעתנו הצנועה עד מאד, חומוס טוב הוא לפני הכל חומוס טעים. אבל לחומוס טוב יש מעלות נוספות: הוא בריא, הוא מזין, הוא לא מכביד ומתעכל בקלות (בתנאי שהכינו אותו נכון, עם השריה ממושכת וכו‘). חומוס, תאמינו או לא, הוא גם מאכל לא משמין. מה שמשמין, אם כבר, הן הפיתות. גרגר החומוס (יענו, חימצה) הוא יופי של קיטנייה, גם לצמחונים  ושוחרי בריאות, אבל קודם כל למי שפשוט אוהב את הטעם והתרבות שמתלווים לגרגר.

את הבלוג הזה הקמנו, בהרבה אהבה, לכל מה שהוא חומוס ולכל מה שהולך טוב עם חומוס (הכנה, אכילה, תרבות, מדע, היסטוריה, ערכים תזונתיים, חדשות מענף החומוס- יו ניים איט).

תמצאו בבלוג ביקורות על חומוסיות ומסעדות אחרות שיש בהן אוכל ערבי, ים-תיכוני, מזרחי או לבנטיני. מתכונים לכל מה שעשוי מחומוס או הולך טוב עם חומוס. טיפים, טריקים ועצות להכנת חומוס טוב, המלצות על חומוסיות טובות, וכל דבר אחר שקשור לחומוס ויעשה לכם טעים וסבבי. אל תלכו לשום מקום; שני קליקים וחזרנו.

טל & שוקי גלילי