חדש בבלוג

חומוס על הירח, פלאפל באלסקה

בניו-זילנד יש תינוקת בשם טחינה (כלומר, הייתה). באלסקה יש פלאפליה. על הירח עומדת לקום חומוסייה ופפסיקו נכנסת לעסקי החומוס בקופסא. מבזק עולמי של חדשות חומוס מוזרות.

 • נתחיל עם הסיפור המבעס. זוג מניו-זילנדית קרא לבתו בשם טחינה. למרבה הצער, הילדה בת החודשיים (טחינה מוחמד, Tahini Mohamed), נפטרה בשבוע שעבר אחרי שהגיעה לבית-חולים עם פציעת ראש קשה. סיפור מנחוס.
 • דניס הופ, הבעלים החוקי של כל כוכבי הלכת במערכת השמש שלנו (מלבד כדור-הארץ), ממשיך למכור במרץ חלקות אדמה על הירח. חברת קרייזי שופ, הנציגה המקומית ובעלת הזיכיון, טוענת שמישהו קנה חלקת אדמה (סטנדרטית, 4 דונם ב-350 ש"ח) כדי להקים חומוסייה על הירח [שלח: מישל הגבר].
 • נדב וייס, ישראלי בן 30, מנהל בעיר פיירבנקס שבאלסקה מקום בשם פיתה פלייס, שבו הוא מוכר פלאפל לאסקימוסים. ככל הנראה מדובר בפלאפלייה הכי צפונית בעולם (כן, הרבה יותר צפונית מפלאפל מבורך, למי שמכיר). רק 7 דולר למנה. [שלח: אוריאל התותח].
 • שטראוס תשתף פעולה עם פפסיקו (כן, אלה מהפפסי) בייצור של חומוס תעשייתי (יענו, בקופסא) עבור השוק האמריקני. פפסיקו, ענקית עם מחזור של 35 מיליארד, קנתה את חלקו של יהודה פרל בחברת סברה (Sabra), ששטראוס היא בעלת השליטה בה. לצורך העיסקה, הוערך שוויה של סברה – יצרנית הסלטים הים-תיכוניים הגדולה בארה"ב – ב-90 מיליון דולר.

יש לכם סיפור מעניין? פתחתם חומוסייה על הירח? רוצים שצוות בלוג החומוס יגיעו לחומוסייה שלכם? השתמשו באימייל הבז' (הקליקו על צור קשר בדף הבית).

3 תגובות על חומוס על הירח, פלאפל באלסקה

 1. אני שב ומזכיר שאני מוכר שטחים על עור גופו של דניס הופ. רק 1000 דולר למילימטר ריבועי. מחיר כזה לא תמצאו בשום מקום!

 2. ולי יש גרגר חומוס זעיר מבולגריה עליו כתוב כל הקוראן מהסוף להתחלה בדיו סתרים.

 3. אהרן בוארון
  6 בינואר 2008 ב-05:00 //

  מכל החומוסים שאני מנסה להזריק פה בצפון אמריקה,
  סברה הוא אחד הגרועים. לא פלא, כשידם של שטראוס במעל.

  רוב החומוסים שקונים בסופר חזקים בשום, וזה לא רע.

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*