חדש בבלוג

אמריקה: מלחמת החומוס התחילה

כל הכבוד לכתבי כלכליסט, גולן חזני וגלי ברגר. הכתבה שלהם הייתה הדבר הכי מעניין שפגשנו בעיתון כלכלי כבר שנים.

בימים כתיקונם, הדבר הכי חיובי שאנחנו מוצאים בעיתונות כלכלית הוא חברנו ש' – איש מאד חיובי, שהבטיח מזמן לקחת אותנו לחומוסייה איכותית באזור השרון (עדיין מחכים שמוליק. אופס…).

בכל אופן, העיתון שהפתיע אותנו ויצא גבר הוא לא אחר מאשר כלכליסט. כשראינו מוקדם יותר השבוע את הכותרת הראשית הזו, היה רגע קצר אחד שבו ממש ממש אהבנו אותו:

 

מלחמות החומוס, כלכליסט

טוב, כמובן שלא מדובר במלחמה ממש, או בחומוס ממש לצורך העניין – סתם סיפור עסקי, על קונגלומרטי מזון שמתחרים מי יאכיל את האמריקנים יותר ציקלומטים. אסם, בעלת חומוס צבר, רוצה לרכוש את Tribe האמריקנית, כדי להתחרות ב-Sabra Hummus שבבעלות משותפת של שטראוס ופפסיקו (זאת מהקולה).

לפי מה שמספרים לנו, החומוס של סברה שהוא הטוב מבין השניים הוא לא מציאה גדולה אפילו בהשוואה לחומוס אחלה. מצד שני, גם אנחנו אכלנו במשך שנים חומוס של פיקנטי ופיקניק, עד שלמדנו מה זה חומוס אמיתי. שוק החומוס-בקופסא האמריקני שווה היום רבע מיליארד דולר, והוא בצמיחה מטורפת. זה רק עניין של זמן עד שעשרות מיליוני אמריקנים יאכלו שלוש פעמים בשבוע בחומוסייה מקומית. זוכרים שאמרנו שהחומוס הולך לכבוש את אמריקה?

כן רבותיי החומוסאים, צפוי לנו עתיד וורוד. תעשיית החומוס הולכת לשגשג ויידרשו לה מכיני חומוס, טועמי חומוס מומחים, כלכלני חומוס ובלוגרי חומוס כמובן.

4 תגובות על אמריקה: מלחמת החומוס התחילה

 1. Au Contraire. רק השבוע פקדתי את החומוס פלייס וקיבלתי מנה שמביישת כל חומוסייה – שכבה שקופה של חומוס, עם שלולית טחינה נוזלית והר של כמון. מה שנקרא – האוכל בינוני והמנות כל כך קטנות.

  מה שכן – יש חומוסייה חדשה (עבורי) בשם ר'זאלה (Gazala), שהיא למעשה מסעדה דרוזית (ר'זאלה היא מעוספייה). הייתי פעם אחת ונרשמה הצלחה. הביקורת בקרוב; קודם נחזור מהחופשה השנתית אצל אבו חסן.

  אה, ולעניין מי עדיף בתעשייתיים – סברה בהרבה, וגם לא נכון שפחות טוב מאחלה (למעשה – הרבה יותר טוב, אם כי עדיין בטעם של פלסטיק).

 2. שים לב לציטוט מהכתבה:"שוק המטבלים"…האמריקאים רואים בחומוס מטבל,דיפ.משהו שטובלים בתוכו קרקרים,נאצ'ו,דוריטוס…..הם לא מבינים שחומוס זו מנה העומדת בפני עצמה או כבסיס לפול לדוגמא.

 3. Abbu Rani Fan Club Band
  7 באוגוסט 2008 ב-09:58 //

  אמריקה תעלה בלהבות

 4. תמיר – כן, קשה עם האמריקנים האלה.
  במבי – כנראה שגם זה עניין של טעם. של פלסטיק.

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*