חדש בבלוג

הפלאפל של שלום, ירושלים

הפלאפל של שלום היא לא הפלאפליה הכי ידועה או נחשבת בבירה, אבל היא בהחלט שווה ביקור, במיוחד אם הגעתם לתחנה המרכזית ואתם רעבים.

הפלאפל של שלום
כתובת: יפו 228 (בניין התחנה המרכזית)
טלפון: 02-5857775
כשר למהדרין

הפלאפל של שלום (לא לבלבל עם פלאפל שלום מרחוב בצלאל) הוא סוג של ברירת מחדל – זה הפלאפל הראשון שנתקלים בו כשיוצאים מהתחנה המרכזית של ירושלים לרחוב יפו (פונים ימינה והולכים כ-20 מטר).

הפלאפל של שלום במבט מרחוב יפו

מקומות כאלה נוטים לאכזב, כי הם נהנים מאספקה קבועה של לקוחות מזדמנים ואם כך אז למה להתאמץ. לא הפלאפל של שלום – כאן הפלאפל תמיד פריך וחם, הפיתות והסלטים טריים וטעימים וגם הצ'יפס, למרות המראה הלא מרשים, הוא צ'יפס אמיתי בטיגון כפול. יופי של מנה.

זהו מקום קטן עם שלט ענק ("הפלאפל של שלום, הכי טעים בארץ, 10 ש"ח"). שלט נוסף, קטן יותר, מבטיח: "חייל/ת יקר/ה, אל תישאר רעב/ה. אם אתה קצר בכסף פנה ללירון או לשלום ומה שחסר עלינו!". המקום אכן ידוע ככזה שמעניק יחס מיוחד לחיילי חובה, שלפעמים יוצאים ממנו בלי לשלם גם אם התכוונו.

הפלאפל של שלום, מכינים לאפה

על המדרכה ממש מול הדוכן יש דלפק צר עם שלושה כיסאות, ובתקופת החגים יש אפילו סוכה מאולתרת, אבל הכי טוב לעבור את הכביש עם המנה ולתפוס ספסל. זה ממילא הכיוון שלכם אם אתם מתכננים להמשיך לתוך העיר באוטובוס.

הקציצות הזהובות, המנוקדות בירוק, הן אווריריות ובעלות חריפות עדינה. המחירים הם לא הזולים שפגשנו, אבל בסך הכל עממיים – 10 ש"ח בפיתה, 15 ש"ח לפיתה + פחית שתייה, לפלאפל בלאפה או לסביח. הפלאפל בלאפה הוא כמובן העיסקה המנצחת אם אתם ממש רעבים (לטובת התיירים השלט אומר "לאפה" ולא "אשתנור". סביר שישנם ירושלמים שזו עבורם סיבה מספקת להחרים את המקום).

חצי מנה אצל שלום

ישנן פלאפליות ידועות ונחשבות יותר בבירה, אבל הפלאפל של שלום נגיש מאד למי שמשתמש בתחבורה הציבורית וחצי מנה אצל שלום (7 ש"ח) היא תמיד דרך נעימה "לסגור פינה". מצאתי את עצמי יותר מפעם, מתכנן ביקור בירושלים כך שאעבור אצל שלום, אפילו כשלא הייתי נתון לחסדי התחבורה הציבורית.

7 תגובות על הפלאפל של שלום, ירושלים

 1. אם כבר אז צריך להיות 'עש תנור'…

 2. הצורות העבריות המקובלות הן "אש תנור" ו"אשתנור" וככה אומרים וכותבים הירושלמים שאני מכיר. אם אתה רוצה תעתיק שמבוסס על השם הערבי אז זה "עישתנור"

 3. יש מיץ ענבים סינטטי? 🙂
  חוץ מזה, 10 ש"ח זה ממש זול יחסית למחירים בירושלים.
  נכון לרגע זה הדירוג שלי בירושלים:
  1. פאלאפל שלום (רק המקורי בבצלאל)
  2. שבח בית הכרם
  3. פלאפל הגבעה הצרפתית (ההוא שקרוב למלון דן)

 4. כמו שאפשר לראות ברקע, יש שלושה מקררים של משקאות קלים. תודה על ההמלצות

 5. נראה אחלה מקום. תודה על הביקורת

 6. נחמד המקררים, אבל אין על מיץ סמדר-ענבים בכוס קטנה.
  אבו שוקי עוד משהו, אין הרבה אנשים שמעריכים טעמים של אוכל רחוב וכו' כמוך. ממליץ לך ולאחרים על פלאפל ארמון שבחיפה. רח' הנביאים משהו. טעם שאין באף מקום, לא רואה ממטר את הזקנים, אוריון, מישל וכל השאר. ואני בכלל ירושלמי…
  נ.ב: יש ענבים ומשמש סינטטים 🙂

 7. יש בעצם הבדל בין לאפה ועשתנור/אשתנור, בערך… במקומות בירושלים שמוכרים גם וגם, עשתנור הוא בעצם מה שנקרא לאפה בכל מקום אחר, פיתה עיראקית. ו"לאפה" היא הרבה יותר דקה, כמו פיתה דרוזית. למרות שהיום באמת לא יצא לי לראות הרבה מקומות שעדיין מוכרים גם וגם

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*