חדש בבלוג

שבדיה: מעצמת חומוס נורדית בהתהוות

השבדים גילו את החומוס. אמנם הם מתעקשים לעשות איתו כל מיני דברים מוזרים, כמו להגיש אותו עם עלי בזיליקום, אבל תנו להם קצת זמן – מהפכת החומוס לא מתרחשת ביום אחד.

חומוס בקופסא של Maxo's השבדית
שבדיה, אפעס, לא כל-כך מתקשרת אסוציאטיבית לחומוס. לכן בסך-הכל קצת הופתענו למצוא את שבדיה במקום ה-15 (מתוך 212 לפי גוגל אנליטיקס) ברשימת המדינות ששלחו תנועת גולשים לבלוג החומוס (כולל לגירסה האנגלית שלו).

בכל אופן – זו מגמה. כמו שהעיר יוחאי, בפוסט Hummus is on the Rise, הנורדים (ספציפית: דנמרק, פינלנד ושבדיה) מגלים עניין הולך וגובר בממרח המזרח-תיכוני. יכול להיות שזה קשור ל-15 אלף הפליטים הלבנונים שהגיעו ללבנון בשנות ה-80', כפי שטוען המאמר הזה באתר החדשות השבדי באנגלית The Local. יכול להיות שזו אותה כמיהה ישנה ללבאנט, ששלחה לכאן בשנות השבעים והשמונים רבבות בלונדיניות נטולות עכבות.

בכל אופן, מלבד במסעדות לבנוניות בשטוקהולם, השבדים יכולים למצוא בשנים האחרונות חומוס (בקופסא) גם בסופרים. Maxo's Foods, יצרנית החומוס שמופיע בתמונה, היא חלוצה בולטת שמייצאת לשאר המדינות הנורדיות. בדף הפייסבוק שלה היא מציגה סרטוני הדרכה שמלמדים את הגולשים השבדיים איך להכין חומוס בעצמם ואיך להגיש את החומוס של Maxo's בכל מיני צירופים מוזרים שכוללים בזיליקום. מוזר קצת, אבל לכו תתווכחו עם הטעם השבדי.

החלק החשוב בכל העניין הוא שהשבדים הולכים לעבור כנראה תהליך דומה לזה שאנחנו עברנו, ולמה שקורה בארה"ב ובריטניה: תעשייני המזון יאכילו את הנוער בחומוס מקופסא, וכשזה יעמוד על דעתו הוא יצא החוצה לחפש את הדבר האמיתי. זה רק עניין של זמן: גל חדש של שבדיות הולך לנחות על חופי ישראל.

5 תגובות על שבדיה: מעצמת חומוס נורדית בהתהוות

  1. יש ויש גם חומוס מצויין וטרי הנעשה בצורה מקצוענית …. ראה קישור:)

  2. האמת היא שיצא לי לפגוש גם כאן משפחה שאוכלים אצלה בבית חומוס עם פסטו. אני לא מתה על זה, אבל השילוב עם בזיליקום לא מחריד כמו שזה נשמע בהתחלה

  3. "15 אלף הפליטים הלבנונים שהגיעו ללבנון בשנות ה-80'" – באסה להיות פליט לבנוני בלבנון

  4. האמת הוספה של כף או שניים של פסטו לחומוס ביתי טרי משדרגת אותו פלאים…
    מדי פעם אני מגוון וכשאני מכין גם פסטו וגם חומוס לשבת אני פשוט משאיר כף-שתיים של פסטו במג'מיקס ועל בסיסו מכין את החומוס..
    יוצא טעים 🙂

  5. מתי כבר יגיעו חברות כמו צבר לשווקים בשוודיהֿ?

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*