חדש בבלוג

החומוס המעופף של סאני וג'ו

גלובליזציית החומוס בעיצומה: עכשיו מחלקים חומוס לארוחת צהריים גם בטיסות של חברות תעופה טקסניות, וגם הוא – כמה מפתיע – מבוסס על סודות משפחתיים ומגיע עם כשרות פארווע.

את קופסת החומוס שבתמונה הביא לי טל, שקיבל אותה כחלק מארוחת הצהריים בטיסה חזרה ארצה מארה"ב.

(מקרה נוסף שמוכיח מעל לכל ספק שיש לי אח גאון, שמצד אחד לא חשב לרגע לאכול את החומוס הזה אבל מצד שני כן טרח להביא אותו עד אליי, לצורכי לימוד, מחקר ותיעוד לטובת הדורות הבאים).

חומוס בטיסות זו לא חדשה מרעישה – יש קופסאות כאלו בכל טיסה של אל-על, ארקיע או ישראייר. מה שמיוחד במקרה הזה הוא, קודם כל, שהיה מדובר בטיסה של חברת קונטיננטל.

המוצר הספציפי שבו מדובר מספק שלל קוריוזים כשלעצמו. זהו מוצר של Sonny & Joe's, יצרנית מזון שפועלת בבוקלין מאז 1918, והוא מצוייד בהשגחה היוקרתית (כשר פארווע!) של הרב נחום אפרים טייטלבוים מבוסטון.

אם אפשר ללמוד משהו מהאתר של סאני וג'ו על מרכולתה, אז אפשר לומר שהיא נטשה באופן מוחלט את הייצור של כל מה שאיננו חומוס או סלטים בקופסא (יש גם טחינה, חצילים וחריף).

כמקובל, הם טוענים שהמוצרים שלהם מיישמים את מיטב הסודות המשפחתיים – מה שעשוי להישמע קצת מטומטם כשאתה מנסה למכור חומוס לישראלים, אבל האמריקנים, כידוע, לא בדיוק האומה הכי חכמה.

3 תגובות על החומוס המעופף של סאני וג'ו

  1. אוכל בטיסות זה תמיד קטע קצת מלחיץ. בפעם הבאה שאני טסה אביא לך גם אני את מה שמחלקים. לאכול את זה זה בכל מקרה רעיון לא טוב, אז למען המדע וכו'.

  2. אני מעדיף לחכות בנימוס ליום בו אבו חסן יפתח חברת תעופה

  3. בלי להרחיב את הדיבור על כך, הייתי רוצה להוסיף שלפעמים אנשים שמגישים להם בטיסה חומוס בקופסא לא מצליחים להתאפק.

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*