חדש בבלוג

אז איזה חומוס בקופסא הכי בריא?

איזה מוצר חומוס בקופסא הכי בריא? ובכן, לא בטוח שהמילה "בריא" בכלל רלוונטית כאן, כי בסופו של דבר מדובר בג'אנק פוד.

תוכנית הבוקר "אורלי וגיא" הקדישה מוקדם יותר השבוע שש דקות לעיסוק בשאלה איזה ממוצרי החומוס בקופסא בריא יותר (כדי לצפות רדו לתחתית הפוסט, החל מדקה 1:43:09).

יעל דרור באורלי וגיא, על חומוס בקופסא

הדיאטנית יעל דרור אצל אורלי וגיא: מוצרי החומוס בקופסא השתפרו.

הדיאטנית יעל דרור שהתארחה בתוכנית, ציינה בהתפעלות את השיפור שחל במוצרי החומוס בקופסא.

היא החמיאה למוצרים של צבר, אחלה וסלטי מיקי שהיו בהם רק 15% שומן לערך, ונזפה בקופסת "חומוס מסעדות" (שמיר) שהכילה 22.5% שומן.

במקרה של חומוס אחלה, הסבירה דרור שהוא בריא יותר משום שהוא מכיל שמן קנולה שעדיף על שמנים צמחיים אחרים (כמו שמן סויה ירוד או שמן דקלים עתיר כולסטרול).

דרור טענה גם שהשמן נדרש כדי לתת מרקם חלק לחומוס ושאי שימוש בשמן בהכנת חומוס ביתי הוא הסיבה למרקם ה"לא רך ונימוך" של החומוס (כך במקור).

חומוס מקופסא זה ג'נאק פוד

קודם כל, בואו ונחדד למי שזה עדיין לא ברור לו: חומוס מקופסא לא יכול באמת להיות בריא. חומוס מקופסא זה ג'אנקפוד – הוא זמין, ילדים אוהבים אותו, והוא עשוי להיות החומוס היחיד שיחכה לכם במקרר באמצע הלילה כשתיתקפו בקריז, אבל לכל זה יש כמובן מחיר.

זה לא שאין הבדל בין מוצרי חומוס שונים. למשל, חומוס יהיה בדרך-כלל יותר בריא אם הוא לא מכיל שמנים צמחיים בכלל אלא רק שומן מהטחינה. במנת חומוס אמיתית, כמו זו שיגישו לכם בחומוסייה, יהיו בדרך-כלל 15-20% שומן שמגיעים אך ורק מטחינה. לפעמים קצת יותר או קצת פחות, וזה בסדר.

במילים אחרות: מה שמעניין הוא לא אחוז השומן אלא שיעור הטחינה, וכמובן – כמה ואיזה חומרים הוסיפו לחומוס שאינם חלק מהמתכון המקורי, כמו חומרים מייצבים ומשמרים.

ואם החומוס הביתי שלכם לא "רך ונימוך" אז כדאי לכם לקרוא את הפוסט "חומוס למתקדמים: איך מגיעים למרקם חלק".

2 תגובות על אז איזה חומוס בקופסא הכי בריא?

  1. הכי חשוב לא אמרתם – אין. שמן. בשום. מתכון.

    חוץ מהטחינה כמובן.

  2. שמן דקלים עתיר כולסטרול? כולסטרול קיים בבעלי חיים בלבד. שמן דקלים הוא עתיר בשומן טרנס.

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*